Sizin Hala Bir Mektup Arkadaşınız Yok Mu

Deniz’den Görülmüştür’e, Görülmüştür’den Okyanusa Yalansız Yaşamlara

"Görülmüştür sayfalarına (www.gorulmustur.org) elimizi attığımızda, bize belki biraz acı verecek, belki biraz yakacak. Ama kesin; bizi yabancılaşmışlıklarımızla da yüzyüze getirecek. Görülmüştür bizi; “eskiden ne kadar iyiydi” diye hayıflandığımız, kaybettirilmiş ‘insani’ yanlarımızla buluşturacak."

"Görülmüştür": Cezaevlerindeki Orantısız Artış'a Karşı Sivil Dayanışma:

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre 2002 yılında 59.429 olan tutuklu sayısı 2015 yılında 164.461'e ulaşmış.

Özellikle son iki yılda “siyasi suç”larda gözlenen artış; iktidarın, her hakkını aramaya çalışanı kendine tehdit görmesi, gün geçtikçe artan korkusuyla geliştirdiği paranoya sonucunda her muhalifi, her bireysel ya da sivil hak arama hareketini bir darbe girişimi olarak görmesi bu artışın en önemli etmenlerinden biri olarak görülmektedir.

Sizin Hala Bir Mektup Arkadaşınız Yok mu?

Şair SEZAİ SARIOĞLU çağrı yapıyor

Şair SEZAİ SARIOĞLU Kampanyamıza destek olmak için Çağrı Yapıyor

TÜM ŞAİR- YAZAR VE SANATÇILARI BENZER DÖVİZLERLE ÇAĞRI YAPMAYA DAVET EDİYORUZ. AŞAĞIDAKİ METİNLERDEN HERHANGİ BİRİNİ BİR DÖVİZE YAZIP FOTOĞRAF ÇEKİLMENİZİ VE BU FOTOĞRAFI HEM PAYLAŞMANIZI HEM DE BİZE ([email protected] veya [email protected] veya [email protected] e posta adreslerine) YOLLAMANIZI RİCA EDİYORUZ.

“İÇERİDEN YENİ ÇIKAN BİR KADINDAN MEKTUP YAZACAKLARA AÇIK MEKTUP”

"gorulmustur.org" ekibinin mektup kampanyasını internet sitesinde gördüğümde ben de tutsaklarla dayanışmak isteyenlere en azından dört buçuk aylık tutsaklığımla içerden, ardından ise nacizane çabalarımla dışardan bir kaç öneride bulunmak istedim... (…) Onlar sizden ayrı değil... Siz'siniz... Onların size, sizin de onlara ihtiyacınız var. Kopmaz bir bütünsünüz siz. “

Merhaba...

Yeni Özgür Haber Gazetesi kampanyamızı haber yaptı "BİR MEKTUP DA SİZ YAZIN..."

“Yıllardır politik tutsaklarla yazışma, dayanışma eksenli çalışmalar yürüten ‘gorulmustur.org’ web sitesinden bu kez sanatçılara ‘Bir adres de siz alın, bir mektup da siz yazın’ kampanyasına destek olunması çağrısı yapıldı.  ‘gorulmustur.org’ tarafından yapılan açıklamada, tüm sanatçıların ‘Sizin hâlâ bir mektup arkadaşınız yok mu? İyi ama onlar sizin için hapisteler ! Unuttunuz mu?’” yazılı dövizleriyle çekilmiş fotoğraflarıyla kampanyaya katılmaları istendi.”

22 Haziran 2015 Pazartesi