DUYURU: İÇERİDEN DIŞARI KARİKATÜR KÖPRÜSÜ

Yeni sergimiz hazır.
İçeriden dışarı - dışarıdan içeri fotoğraf köprüsü ve düşler tutsak edilemez adını verdiğimiz (redfotoğraf grubuyla ortak hazırladığımız) sergilerden sonra bu kez yeni bir sergi hazırlığına giriştik.içeride ve dışarıda yoğun emek sonucu, Homur mizah dergisi çizerlerinin desteğini alarak mahpus karikatüristlerle ortak bir sergi hazırladık.(Bu süreçte büyük emek harcayan grafiker arkadaşlarımız Gonca ocakcı ile Tülin Şahin Okay'a özellikle teşekkür ediyoruz.) 
 
Onlarca hapishaneye girerek, halen tutuklu veya hükümlü olan ressam ve karikatüristlere ulaştık. Onlardan yaratıcılıklarını görünür kılacağımız projemize katılmalarını, “Özgürlük” temalı karikatürler çizmelerini istedik.
 
4 ay süren çalışmamız Sonucu, tüm engellere rağmen elimizde estetik düzeyi yüksek, yayınlanmamış, özgün, sergi açacak bütünlükte, 70 adet karikatür birikti. Ancak daha ulaşamadığımız yüzlerce mahpus çizerin olduğunu, hapishanede o zor koşullarda üretenlerin sayısının bu sergide yer alanlardan fazla olduğunu belirtmek istiyoruz.
 
Nisan başında ilk sergimizi açacağız. Adana, Ankara, Mersin, İzmir, istanbul İHD şubelerinin desteğiyle kesin sergi açmayı hedeflediğimiz iller. Daha sonra diğer kentlere ve Avrupa'ya sergimizi taşıyacağız. Hangi kentin ön sırada olacağını henüz bilmiyoruz. (Sadece bir kentin tarihi belli oldu.) Bu nedenle şimdilik afişleri paylaşmıyor, duyuru yapmıyoruz. Hapishanelere mektup geç ulaşıyor diye bu gün onların davetiyelerini yolladık.
 
Yakında basın açıklaması ile sergimizi, yer ve zamanı basına, kamuoyuna ve sizlere duyuracağız.
 
Görülmüştür Ekibi
 

İlişkili İçerik