“İçeride yazdığım bir romanıma idare el koydu... Sesimi duyurabilir misiniz..."

“İçeride yazdığım bir romanıma idare el koydu. ‘Bilge Savaşçılar’ adında bir romandı. Mahkemelere başvurdum, fakat bir sonuç çıkmadı. Şimdi süreç AYM’ye intikal etti. Bakalım artık. Sizden bu konuda bir isteğim olacak. Bu konuda sesimi duyurabilir misiniz acaba?”

Bager Sayak. F Tipi Hapishane. B 31. Hacılar - Kırıkkale

***

Hevalê Adil, Merheba;

            İyi olmanızı diliyor, en içten duygularla selam, sevgi ve derin saygılarımı sunuyorum. Bizler de iyiyiz.

            Sevgili Adil arkadaş, sizin gönderdiğiniz kitapları ve kartları aldım. Çok teşekkür ediyorum. Kitaplarınızı okudum. Kolektif Soma öyküleri, çok dokunaklıydı. Gerçekten de bu coğrafyada hangi yere baksak hep trajik bir hayat öyküsü ile karşılaşıyoruz. Gerçekten de çok güzel ve yerinde bir çalışma olmuş. Katkı sunan herkesi kutluyorum. Aynı şekilde ‘Ölülerimiz Konuşuyor’ adlı tiyatronuz da çok güzel ve yerinde olmuş. “Bu çalışma bir ihtiyaçtı, olmalıydı” dedirtiyor insana. Orda Erdal Eren’i okurken ikimizin benzer şeyleri yaşadığımızı yıllar sonra bir kez daha anımsadım. Erdal Eren’in yaşını büyüten zihniyet, benim de yaşımı büyütüp ağırlaştırılmış müebbet verdiler. Yani eskisi gibi olsa ben de yaşı büyütülüp idam edilen bir genç devrimci olarak girerdim tarih sayfalarına. Zaten özgür basın “İkinci Erdal EREN vakası” olarak taşıdı manşetlerine. Biz de o yüce genç yoldaşlara; Erdallara, Denizlere, Kemallere, M. Hayrilere layık olmak için direniyor ve mücadeleyi her şart ve koşulda yükseltiyoruz!

            Size biraz gecikmeli yazdım, kusura bakmayın. Siz de eski bir mahpus olarak zindanın yoğunluğunu bilirsiniz bazen yetiştiremeyebiliyor insan. Yoğunluk, süreç vs. Çok çabuk oluyor her şey.

            Sevgili Heval Adil; ben de yazımsal çalışmalarla ilgileniyorum. Hatta içeride yazdığım bir romanıma idare el koydu. ‘Bilge Savaşçılar’ adında bir romandı. Mahkemelere başvurdum, fakat bir sonuç çıkmadı. Şimdi süreç AYM’ye intikal etti. Bakalım artık. Sizden bu konuda bir isteğim olacak. Bu konuda sesimi duyurabilir misiniz acaba?

            Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı da kutluyor; özgürlüklere, demokrasi ve barışa vesile olmasını diliyorum. Kendinize ve dostlara iyi bakın. Görüşmek üzere. Kalın sağlıcakla… Oda arkadaşlarım olan Nizamettin ve Hakim arkadaşların da çok selamları vardır.

Saygılarımla

Bager SAYAK

 

İlişkili İçerik