İstisna olsa da güzel haberler var: " kadın tutsaklar da kendilerine Atölye açma imkanı buldular."

“Bilge” adlı arkadaş sizin çağrınız üzerine boyalar ve fırçalar göndermişti. Görülmüştür ekibi o zaman büyük katkı sunmuşlardı. Bizimle birlikte kadın tutsaklar da kendilerine Atölye açma imkanı buldular. Resimde oldukça yol kat ettiler.

Melih GÜRLER S Tipi Hapishane A-10 IĞDIR

***

15.07.2023

Merhaba Adil Abi;

                Buradan kucak dolusu saygı ve sevgilerimi gönderiyor, hepinizi dostlukla kucaklıyorum. Bu enflasyon şartlarında umarım hepiniz iyisinizdir.

                Bu hafta aldığım mektuplar arasında “Mithat SOLMAZ”ın da mektubu vardı. Hollanda’dan yazmış. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben son derece iyiyim. Son haftalarda kendim için değil de; hapishanelerde kalan kadınlar ve küçük çocuklar için çok üzülüyorum. Bazı arkadaşlarla mektup üzerine sohbet ediyoruz. Son dönemlerde suçsuz yere çok fazla kadın tutsağın varlığını bilmek beni dehşete düşürüyor.

                Aynı zamanda iyi şeylere vesile olmak bir nebze de beni ve sizleri umutlandırıyor. Hatırlar mısınız? Geçen yıl kaldığım hapishanede Resim Atölyesi açmıştık! “Bilge” adlı arkadaş sizin çağrınız üzerine boyalar ve fırçalar göndermişti. Görülmüştür ekibi o zaman büyük katkı sunmuşlardı. Bizimle birlikte kadın tutsaklar da kendilerine Atölye açma imkanı buldular. Resimde oldukça yol kat ettiler.

                “Kübra TÖREMEN” isimli arkadaşa size ulaşmasını söyledim. O da diğer kadın arkadaşlara söyledi. Yakın zamanda çizimlerini sizlerle paylaşacaklar. Hapishanelerde sanatın yaygınlaşması umut verici. Lakin! Şahsi görüşüm hapishanede kadın ve çocuk olmak çok zor. Desteğinizde önceliğinizi kadın arkadaşlara ve çocuklara tanırsanız çok mutlu olurum.

                Yanımda bulunan kadın arkadaşların ve çocukların fotolarından sizlere gönderiyorum. Tek Kaybolduğum Yer; Dünyanın en masumları olan çocukların gülüşleri. Bu arada sona yaklaşırken bir arkadaş rica etti: “Mor Çatı” ve “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu”nun adresini gönderme imkanınız olursa çok sevinirim.

                Son olarak hepinizin iyi olmasını diliyorum. Ayrıca “özel” bir isteğim olacak; yaşı kaç olursa olsun bu hafta sonu çocuklarınızı Lunapark’a götürün ve doyasıya eğlenin olur mu?

                Hepinizi dostlukla kucaklıyorum.

                Esenlikle kalın…

Saygı ve sevgilerimle

Melih GÜRLER S Tipi Hapishane A-10 IĞDIR