Tutsak Muzaffer Öztürk'ün Ailesinden Çağrı

Suzan Çiğnekli Karakuş
12 Eylül darbesinin yargılandığı bu süreçte içimiz biraz olsun ferahlarken, umutla yaşananları izliyoruz.

Hukuksuzluğun kol gezdiği o karanlık süreçte binlerce insan askeri mahkemelerin verdiği kararların mağduru oldu. Kimisi vatanına hasret yurtdışına sürgüne gönderilirken, kimisi darağaçlarında idealleri için asıldı. Bitmedi binlercesi cezaevlerine konulup, sakat bırakılıp sevdiklerinden koparıldı.

Şimdi yeniden dönüp bakılırken bu sayfalara, sizden ricamız dikkatli bakmanız ve görmeniz. Görün lütfen hayatlarımızı, bizim bir yanımız kanamaya devam ediyor, bir yanımız darbecilerin elinde halen.

Evet adalet diyoruz ağız dolusu, çünkü Muzaffer Öztürk halen cezaevinde. Bekliyoruz biz heyecanla çıksın diye, bekliyoruz gerçekten 12 eylül yargılansın diye. Şimdi 4. yargı paketi hazırlanıyor, gözlerimiz kulaklarımız sizde. 12 eylül sonrası infazı yananlara yönelik düzenlemeyle içerdeki 12 eylül mağdurlarının çıkarılmasını istiyoruz.

Dile kolay 30 yıldır bu insanlar içerde. Dönüp bakın gerçekten bu insanlara ve görün. Duyarlılığınızla, infazı yanan bu insanları 4. yargı paketine koyacağınız bir düzenlemeyle, geç kalan özgürlüklerine kavuşturabilirsiniz. Asıl o zaman 12 Eylül yargılama samimiyetinizi görmüş oluruz!

Biz aileleri, dostları ve sevenleri hasretle Muzaffer Öztürk, Tahir Canan ve arkadaşlarını aramızda görmeyi bekliyoruz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz, çalışmalarınızda başarılar dileriz..

* Muzaffer Öztürk'ün ailesi ve dostları *

ileten: Bektaş Kandemir

İlişkili İçerik