Tutsak ressam Aynur Epli'den mektup var: "Bu mekanlarda yasa denilen olgu kişilerin keyfiyeti ve ağzından çıkan laftan ibarettir. "

“Geçen APSli dergi göndermiştin. Maalesef dergiler alınmıyor. Yani dergi namına türü fark etmez- hiçbir şey içeri alınmıyor. O yüzden bana gönderdiğiniz dergileri bana göstermeden depoya kaldırmışlar. Bu mekanlarda yasa denilen olgu kişilerin keyfiyeti ve ağzından çıkan laftan ibarettir. Lakin dilin kemiği de olmayınca “yasa”lara akıl mantık bulmak zor…”

AYNUR EPLİ.  1 NOLU KADIN KAPALI A-3. ALİAĞA/İZMİR

 

02.12.2020

Sevgili Adil Heval Merhaba;

                İyi olmanızı dileyerek sana ve tüm dostlara-arkadaşlara selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Her şeyin hızla değiştiği ve altüst edildiği bu zamanda yeni yılı hangi dilekle karşılasak diye düşünmeden edemiyor insan. Sağlık ve esenliktir herhalde! Bu zamanda insanın ekmek ve sudan fazla ihtiyaç duyduğu tek şey sağlık ve esenliktir. Ben de size ve tüm değerli dostlara, ailenize yeni yılda sağlık ve esenlik diliyorum. Burdan bakıldığında dışarı dünyasının durumu-hali pek iç açıcı görünmüyor. Geçen TV’de Rıdvan Akar’ın sunmuş olduğu “Pasaport” programını izledim. Bu süreci baz alarak geleceği değerlendiriyorlardı. “Gelişme”, “ilerleme”, “Devrim” lafları adeta havada uçuşuyordu, yorumcuların ağzından! Belli ki kendilerini zamanın kötücül ruhuna kaptırmışlar. İnsandan, doğadan arındırılmış bir yaşamı herhalde bu şekilde normalize edeceklerini düşünüyorlar. Ve şuursuzluğun adı da ‘Devrim’ oluvermiş…  Kısacası oldukça iç karartıcı bir programdı. Demek ki değer terazisi olmayınca birilerinin rızası alınmış, kabullenilmiş gidişat. Asıl olanı halka sormak lazım. Hakikati halk söyler değil mi?

                Değerli Adil Heval: Geçen APSli dergi göndermiştin. Maalesef dergiler alınmıyor. Yani dergi namına türü fark etmez- hiçbir şey içeri alınmıyor. O yüzden bana gönderdiğiniz dergileri bana göstermeden depoya kaldırmışlar. Bu mekanlarda yasa denilen olgu kişilerin keyfiyeti ve ağzından çıkan laftan ibarettir. Lakin dilin kemiği de olmayınca “yasa”lara akıl mantık bulmak zor…

                Resim malzemeleri için psiko-sosyal birimine yazdım. Dışardan gelirse değerlendireceklerini söylediler. “Gözlem Kurulu” bakacak. Resim yaptığımı  bildikleri için makul yaklaşacaklarını düşünüyorum. Artık şansımı denerim ve ona göre sizi gelişmelerden haberdar ederim. Kuzenim Fatma Özbay’ın da sizlere selamları var. Sık sık hastaneye gittiği için genelde karantina koğuşunda kalıyor. Fatma arkadaş ne zaman hastaneye gitse yüreğimiz ağzımıza geliyor. Koronadan dolayı sağlığı risk altında ama gitmese de olmuyor. Ayrıca arkadaşların da sizlere selamları var. Neriman heval son gönderdiğim çizimleri aldığınızı söyledi. Selamlarınızı iletti. Resimleri nasıl buldunuz? Son bir-iki yıldır tam olarak düşündüğüm gibi çizemiyorum. O yüzden dıştan değerlendirilmesi bana iyi gelir. Önüm açılır diye düşünüyorum.

                Tekrardan sizin şahsınızda yeni yılın dünyamıza sağlık esenlik getirmesini diliyor selam ve saygılarımı iletiyorum.

Aynur

İlişkili İçerik