Tutsak yazar Seyit Oktay'dan mektup var: "kendini dünyanın patronu sanan bir avuç zorba her yeri ateşe vermekte"

 

“Ancak biliyorum, mutlaka barışın, sevginin ve iyiliğin hakim olacağı, bütün kötülüklerin ve kötü fikir ve duyguların gerileyeceği bir dünya mümkün ve bunu mutlaka başaracak umut dolu yürekler. Yoksa bu nefes aldığımız kainat bir yıldız gibi söner.  Umut her zaman vardır, var olmaya da devam edecek, o güzel günler de gelecek. “

Seyit OKTAY

T Tipi hapishane B1-7

 TOKAT

***

 

Merhaba…

(…)

Neredeyse, tek bir kart ya da tek bir yaprak normal posta ücreti yurtdışı için 30-40 TL.dir. Zaten kantin fiyatları almış başını gitmiş. Düşünsene bugün dışkantin fişleri-fiyatları geldi, bir kilo domates 24 TL, biber yine 24 TL, şaka değil gerçek, bir kutu peynir 50 TL. civarında, yani pahalılık sadece dışarıyı vurmuyor, içeriyi de perişan ediyor. Normal karın tokluğu var o kadar. İnsanlar dışarıda nasıl idare ediyor, şaşmamak elde değil. O yüzden Hocam mektupları sana yolladım. Artık sana zahmet olacak ama elden başka bir şey de gelmiyor.

                Zaten felaketler yetmiyormuş gibi Ukrayna savaşı da üstüne tuz-biber ekti. Kaç bin yıldır, kaç dünya savaşı, milyarlarca insan felaket, yıkımlar, acılar hala insanların, halen bazı ihtirası doymamış, egoları şişik, manyakça bir liderlik anlayışı ile insanları yöneten savaş kafalarını uslandırmaya yetmemiş, yetmiyor. Kan, gözyaşı ve ölümle kim abad olmuş ki bunun yeni versiyonları abad olsun. Zulümün adı da, rengi de kıtası da, coğrafyası da değişse, sonucu değişmiyor; acı, keder ve yas.

                Hayatlar bu kadar ucuz olmamalı. Ama kendini dünyanın patronu sanan bir avuç zorba her yeri ateşe vermede bayağı bir usta. Yazık, oysa büyük insanlık ailesi bu zorbaları bakışları ile bile öldürebilirler. Ne yazık ki hüküm süren yine bunu isteyenler.

                Ancak biliyorum, mutlaka barışın, sevginin ve iyiliğin hakim olacağı, bütün kötülüklerin ve kötü fikir ve duyguların gerileyeceği bir dünya mümkün ve bunu mutlaka başaracak umut dolu yürekler. Yoksa bu nefes aldığımız kainat bir yıldız gibi söner.  Umut her zaman vardır, var olmaya da devam edecek, o güzel günler de gelecek.

                Bu duygularla sizi ve dostları selamlıyor, sevgi ve selamlarımı özlemle iletiyorum, bahar geldi, güzellikler de gelecek, en içten duygularımla kalın sağlıcakla. Saygılarımla, esen kalın.

Not: Bununla birlikte 4 yaprak, 4 mektup olacak zarfın içinde.

Seyit OKTAY

T Tipi C.İ.K B1-7

 TOKAT

İlişkili İçerik