Alınteri

70 bin tek tip elbise dikildi

  Hapishanelerde tek tip elbise dayatması pratikleşmek üzere, 70 bin adet elbise dikildi

İşkencenin, çıplak aramanın, sayısız hak gaspının, keyfi soruşturma ve disiplin cezalarının, her türlü keyfiliğin hüküm sürdüğü; kitap ve basılı yayının sınırlandırıldığı, en temel ihtiyaçlar için gerekli materyallere el konulduğu, gardiyanlarından müdürlerine jandarmalarına kadar tüm kadronun OHAL keyfiyetiyle davrandığı hapishanelerde bu saldırganlık şimdi tek tip elbise dayatmasıyla tırmandırılıyor.

 

Hasta tutsaklar için...

Ankara TKMP bileşenleri 29 Ocak'ta TBMM başkanı Cemil Çiçek ile hasta tutsaklara ilişkin bir görüşme gerçekleştirdi

Hasta tutsaklar için Cemil Çiçek ile görüşüldü!

Ankara TKMP bileşenleri olarak 29 Ocak'ta TBMM başkanı Cemil Çiçek ile hasta tutsaklara ilişkin bir görüşme gerçekleştirdik.

Saat 15.30'da TBMM Başkanlık makamında gerçekleştirilen görüşmeye TKMP bileşenleri, tutsak aileleri ve ÇHD'li avukatlar katıldı.

Görüşmeye İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel refakat etti.

Hasta tutsaklar serbest bırakılsın!

Ankara, Siirt, Mardin, Batman, Amed, Bingöl, Malatya, Hakkari, İzmir ve İstanbul’da yapılan eylemlerde hasta tutsakların serbest bırakılması istendi

Hasta tutsaklar için birçok ilde oturma eylemleri yapıldı.

15 Aralık'ta eşzamanlı gerçekleştirilen oturma eylemlerinde, Cezaevlerinde uygulanan tecrit ve tretman yüzünden sağlıkları bozulan ve ileri derece hasta olan tutsakların serbest bırakılmasını talep eden eylemler gerçekleştirildi.

Armutlu direnişimiz yargılanamaz!

Taksim Dayanışması, Gezi sürecinde Antakya-Armutlu direnişine katıldıkları için tutuklanan ondört kişinin duruşmasına katılım çağrısı yaptı

Armutlu Direnişimiz Yargılanamaz!

Gezi Parkı direnişimizin ortaya çıkmasıyla birlikte, büyük bir panik havası yaşayan hükümet, taleplerimizi yerine getirmek yerine, başından itibaren direnişimizi ezmeye, itibarsızlaştırmaya, terörize etmeye çabaladı ama bu sefer tutmadı.

Çatışma şiddetlendi, direnişin ateşi yayıldı, büyüdü. Her yer Taksim oldu, her yer direniş oldu!

Tutsak aileleri 19. kez eylemdeydi!

Gezi Direnişi nedeniyle tutuklanan direnişçilerin aileleri bir kez daha Galasaray Lisesi önündeydiler

Gezi tutsakları Aileleri 19. kez Galatasaray Lisesi önündeydiler.

Lise önünde oturma eylemi yapan Gezi Direnişi Tutsak Aileleri, dün İzmir’den tahliye haberlerinin alınmasıyla umutlandıklarını, kendi çocuklarının da serbest bırakılmasını istediklerini söylediler.

Muş Cezaevi'nde isyan

Kadın tutsakların kaldığı bölümde başlayan isyanda tutsaklar, battaniye ve yataklarını ateşe verdi.

Muş E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki tutsakların, baskılara karşı koğuşları ateşe vererek isyan başlattıkları bildirilirken, çıkan yangın sonucu yedi kadın tutsağın hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Diren Elif! Diren Burcu!

İzmir'deki Gezi tutsakları için yapılan Forum eylemleri genişleyerek sürüyor

İzmir Bornova'da bulunan Büyük Park'ta 23 Ağustos akşamı Forum yapan ve parkta çadır kurarak İzmir Şakran Cezaevi'nde tutsak olan Elif Kaya ve yine Şakran Cezaevi'nde Gezi tutsağı olan ve yüzde 52 engelli olan Burcu Koçlu'nuın serbest bırakılması için eylemlerini devam ettiren direnişçilere eli sopalı sivil faşistler ile çevik kuvvet saldırmış, çadırları sökülmüştü.

KESK'li tutsak aileleri eylemde

KESK'li tutsak aileleri, 5 aydan fazla bir süredir tutuklu olan arkadaşları, eşleri ve akrabaları için yine Taksim’de olacaklar

19 Şubat tarihinde 167 KESK üyesi ve yönetici ''Büyük DHKP-C Operasyonu'' adıyla göz altına alındı ve bunların 67'si tutuklu yargılanmak üzere Türkiye'nin çeşitli hapishanelerinde tecrit koşullarında hapsedildiler.

Hasta tutsaklar için..

Hasta Tutsaklarla Dayanışma Platformu, hücrelerde tedavi olma ve yaşama şansı olmayan hasta tutsakların serbest bırakılması için eylemlere devam ediyor

Hasta tutsakların cenazelerinin ardı ardına hapishanelerden çıktığı bu süreçte, hasta tutsaklar serbest kalana kadar eylem ve etkinlikler yapılacaktır. Hasta Tutsaklarla Dayanışma Platformu, 10 haftadır sürdürdüğü eylemlere destek çağrısı yapıyor, hücrelerde tedavi şansı olmayan hasta tutsakların serbest kalması için herkesi bu eylemleri güçlendirmeye çağırıyor.