Halkın Sesi

http://www.halkinsesitv.org/

ÇHD’den Saldırıya Uğrayan Tutsaklara İlişkin Açıklama

Basına Ve Kamuoyuna

Maltepe Hapishanesinde Siyasi Tutuklulara Saldırı Gerçekleşmiştir

12 Ocak 2015 günü Maltepe 1 No’lu L Tipi hapishanesinde kalmakta olan siyasi tutuklular Hakkı Ayyüzen, Hasan Karapınar ve Çağrı Avcı hapishanedeki görevli infaz koruma memurlarının saldırısına uğramışlardır. Derneğimiz hapishane komisyonu üyesi avukat arkadaşlarımız 16 Ocak 2015 Cuma günü hapishaneye giderek saldırıya uğrayan tutukluları ziyaret ederek gözlem ve tespitlerde bulundular.

Bolu F Tipi Hapishanesinde Yaşanan Keyfilikler

Bolu Hapishanesinde Görev  Yapan Jandarmaları Uyarıyoruz!

Çocuklarımızın Başına Gelebilecek En Ufak Bir Şeyde Sorumlu Sizlersiniz.

Hesabını  Çok Ağır Ödersiniz!

Tutsak Aileleri

Son zamanlarda Bolu F tipi hapishanesinde yaşanan hak ihlalleri ile ilgili biz ailelerle paylaşılan mektubu sizlere paylaşıyoruz:

Değerli ailemiz merhaba…

Çağdaş Aktepe Elazığ Hapishanesinde Hayatını Kaybetti

Elazığ E Tipi kapalı hapishanesinde hükümlü olarak kalan Çağdaş Aktepe 03.11.2014 tarihinde hapishanede şehit düştü. Hapishane idaresi ailesini bugün arayarak Çağdaş Aktepe'nin “yatağında ölü bulunduğunu” söylemesi üzerine ailesi Elazığ E Tipi hapishanesine giderek Çağdaşın naaşını teslim alıp otopsi yapmak için Elazığ Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine götürüyorlar. Otopsi işleminin bitmesi üzerin yaşadığı Şahinkaya köyüne götürüp Çağdaşı toprağa veriyorlar.

TAYAD'lı Ailelerden Hasta Tutsaklar İçin Toplantı

HASTA TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

DEVRİMCİ TUTSAK SÜLEYMAN ACAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

Hapishanelerde tecrit politikasıyla gün gün sessizce ölüme terkedilen hasta tutsakların sayısı artıyor. Bu ölümleri yaratan katil devlet ise yalanlarıyla katliamını meşrulaştırıyor, görmezden geliyor.

Soruyoruz size…

Siz görmezden gelseniz bile TAYAD’lı Aileler var bu ülkede. Evlatlarının sesi soluğu olan TAYAD’lı Aileler.

TAYAD’lı Ailelerden Hasta Tutsaklar Açıklaması

HASTA TUTSAKLARI ZÜLMÜN HÜCRELERİNDE ÖLDÜRTMEYECEĞİZ!

HASTA TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

HASTA TUTSAK SÜLEYMAN ACAR SERBEST BIRAKILSIN!

Aylardır hasta tutsakların serbest bırakılması için Taksim Tünel’den Galatasaray Lisesine kadar yürüyor, oturma eylemi yapıyoruz. Devlet ise bizim bu mücadelemizi görmedim- duymadım- bilmiyorum diyerek üç maymunları oynuyor, tecrit ediyor, medyayı duyarsızlaştırıyor.

Hasta Tutsak Abdullah Kalay İçin Açlık Grevi 1. Gün

İsviçre’nin Zürich şehrinde, Hasta tutsak Abdullah Kalay için açlık grevi eylemi yapıldı. Abdullah Kalay’ın ailesinin İsviçre TAYAD Komitesi ile gerçekleştirmek istediği eylem, ailenin isteğinden bir hafta sonra, Zürich’in merkezi yerlerinden biri olan Staufacher’daSt. Jacob Kilisesi önünde çadır kurularak yapılmaya başlandı.

TAYAD’lı Ailelerin Hasta Tutsaklar İçin Başlattıkları İmza Kampanyası

ADALET BAKANLIĞI’NA

ANKARA

Ülkemizde 400'ü aşkın hapishanede Şubat 2014 tarihli verilere göre 150 bin tutuklu ve hükümlü bulunmaktadır. Hapishanelerde yaşanan insanlık dışı sağlık ve yaşam koşulları ve devletin hücre tipi uygulamalarının getirdiği ağır TECRİT koşulları sonucu 600'ü aşkın insanımız geri dönüşü olmayan hastalıklara yakalanmış olup, 200' ü aşkın insan, ölüm sınırında ağır hastadır.

TAYAD'lı Aileler Hasta Tutsaklar Eylemi

Mücadele Kararlılığımızla Hasta Tutsakları Zulmün Elinden Çekip Alacağız!

TAYAD'lı Ailelerin başlatmış olduğu “Hasta Tutsaklar Serbest Bırakılsın” kampanyasının bu hafta 10. haftasıydı TAYAD'lı Aileler görmeyen gözlere, duymayan kulaklara bir kez daha seslendiler: Hasta Tutsaklar Serbest Bırakılsın!