Mehmet Yamaç

Hasta tutsak Mehmet Yamaç'tan başsağlığı mesajı ve bir şiir

6 Şubatta yaşadığımız coğrafyada meydana gelen 2 ayrı depremde hayatını kaybeden tüm canlarımızı sevgi ve saygıyla anıyoruz. Aslında bunca canı deprem değil kâr hırsıyla hareket eden kirli zihniyet katletti. Bu çok büyük bir katliamdır. Elbette bu katliamın hesabını soracağız. Hayatını kaybeden tüm canlarımızın üstüne yıldızlar yağsın. Işıklar içinde yatsınlar. Tüm halklarımızın acısını yürekten paylaşıyoruz. Tüm halklarımızın başı sağ olsun.

Mehmet YAMAÇ

T Tipi Hapishane B-A-Tek 11

Akçadağ/ MALATYA

***

YARALI YÜREKLER

Deprem vurdu

Yalnız Ülkenin Dağ Çocukları

Tutsak yazar Mehmet Yamaç’ın kaleminden “Yalnız Ülkenin Dağ Çocukları” adlı kitap Umut Yayımcılık’tan çıktı. T. Kürdistanı’nda yakın tarihte yaşanan savaş sürecini birebir anlatımlarla okura aktaran çalışma uzun yıllar aradan sonra okurla buluştu. Umut Yayımcılık’ın kitaba dair önsözünde kitabın çıkış serüveni anlatılıyor.

Bünyan hapishanesinden mektup var

« Adıma gönderdiğin iki kitabı ve mektubunu aldım. Eline diline emeğin ve yüreğine sağlık. Bizleri biz yapan paylaşım değerimizdir. Paylaşım devrimcilerin asla vazgeçmedikleri en büyük yaşam ilkesidir. Biz devrimci tutsaklarla yapmış olduğunu paylaşımın ayrı bir değeri var. Bu konuda gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı sonsuz teşekkürler. »

 

Mehmet YAMAÇ

2 Nolu T Tipi Hapishanesi

A/21 Büryan/KAYSERİ

 

MERHABA YÜREK DOSTUM

Beton yığınları arasında sıcakları daha fazla hissediyoruz

“Bacağımda derinin altında onlarca zımba teli kalmış. Çoğu derinin altında etin içinde parmağınla bastırdığında belli oluyor. Daha önce yani sekiz ay önce hastaneye gittim telleri çıkartmaya. Yüzlerce teli çıkarttı ama hepsini çıkartmadılar. Bazıları kaldı. Ben şu an revire hastaneye gitmiyorum doktorların faşist tutumlarını protesto ediyorum. Bu faşistlerden medet umacağımıza kendi imkânlarımızla kendimizi iyileştiririz. Hasan yoldaş tırnak makasıyla on tane zımba telini kırarak parça parça çıkarttı.”

MEHMET YAMAÇ

F TİPİ HAPİSHANE /EDİRNE

***

Yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

1 Mayıs’ta sermayedar haydutlarla hesaplaşmak için biz devrimci tutsaklar;

 yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

Mehmet Yamaç

EDİRNE F TİPİ HAPİSHANESİ C-102

***

BİJİ YEK GULAN

MERHABA GAMZE YOLDAŞ,

Sevgili Gamze Yoldaş,

1 mayısta sermayedar haydutlarla hesaplaşmak için biz devrimci tutsaklar; yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

Hasta Tutsak Mehmet Yamaç’a Parmak İzi İşkencesi

Hapishanelerde dijital ortama geçiliyor gerekçesiyle tutsaklardan parmak izi ve göz filmleri zorla alınıyor. Bundan sonra tutsaklar koğuşlara parmak izi ve göz taraması ile girecek. Siyasi tutsaklar da bu keyfi uygulamaya tepki göstererek direniyor. Tedavisi hala engellenen Mehmet Yamaç, ekibimize yolladığı mektupta, mektup ile kitaplarının gitmediğini ve keyfi bir biçimde engellendiğini belirtti. Ayrıca parmak izi uygulamasını kabul etmediği için işkenceye maruz kaldığını ifade eden; Yamaç'ın mektubundan bir bölüm paylaşıyoruz.

Sevgili Gamze yoldaş,

Mehmet Yamaç'tan Yeni Yıl Mesajı... Mektup ve Şiir

SERSALA WE PİROZ BE
Merhaba Gamze Yoldaş,
Sevgili Gamze yoldaş, emperyalist kapitalist faşist sistemlerin ve onların yerli işbirlikçileri ile gerici yobaz çetelerinin elleriyle her gün oluk oluk kan akmaya devam ediyor.

Yaşadığımız coğrafyada insanların sömürüye katliamlara, soyguna, vurguna, talana, ve ölümlere alışmaları aslında bu düzenin kültürüyle birlikte çürümenin de bir göstergesidir. Faşizmin yapmış olduğu tüm pisliğin hukuksuzluğun, adaletsizliğin ve katliamların da ortağıdır.