Görülmüştür Sergisi

Tahliyesi 13 aydır engelleniyor: Resul Baltacı 31 yıl 1 aydır hapiste

Düzce Çilimli T Tipi Cezaevi’nde bulunan siyasi mahpus Resul Baltacı’nın tahliyesi, keyfi disiplin cezalarıyla 13 aydır engelleniyor.

Avukatı Lezgin Özalp, müvekkilinin tahliyesinin engellenmesine gerekçe yapılan disiplin cezalarının üst mahkeme tarafından kaldırılmasının hemen ardından, tahliyesinin bu kez yeni disiplin cezalarıyla engellendiğini, cezaevi idaresinin bu hususta kasıtlı davrandığını söyledi.

"Sözlerin İzlerinden,Cennetin Güzelliklerine"– Fotoğraf Sergisi

 
18 Kasım Cumartesi saat 15:30’da İFSAK Lokal’de Adil Okay, Erol Zavar ve Özcan Yaman’ın “Sözlerin İzlerinden,Cennetin Güzelliklerine” sergisinin açılışı yapılacak.
Sergi 18 Kasım – 7 Aralık 2023 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Köln 4. Dayanışma Festivali'nde insan haklarından mültecilere pek çok konu tartışıldı

Köln'de Dayanışmanın Sesi Derneği (Stimmen der Solidarität) tarafından organize edilen 4. Dayanışma Festivali (Festival der Solidarität) çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bürgerzentrum Engelshof’ta düzenlenen festival, cuma günü “İçeride-Dışarıda” resim sergisinin açılışıyla başladı.

Özgürlüğün Sesi Mannheim’dan ses oldu

Mannheim Abendakademie ve KültürQuer QuerKültür Rhein-Neckar e.V. Kurumlarının da destekleriyle düzenlenen açılış etkinliğinde, SPD’li Kültür Bilimci ve  Mannheim Belediye Meclis Üyesi Dr. Claudia Schoning-Kalender Türkçe ve Almanca Nazım Hikmet’ten okuduğu şiirler ilgiyle dinlenirken, Sinema ve tiyatrocu aktris Bettina Franke Politik tutsakların şiirlerini Almanca okuyarak beğeni topladı. Okunan şiirlere Müzik Öğretmeni Akın Demircioğlu ve öğrencisi Şiyar Çalık keman ve gitarıyla eşlik etti.

20-21 Ekim'de Köln'de 4.Dayanışma Festivalinde Tutsak Mektupları resim ve karikatürleri sergisi açılacak

Köln ve Yakınlarında yaşayan arkadaşlara davet
Köln'de 4. dayanışma Festivalinde redfotoğraf grubu ile birlikte hazırladığımız İçeride Dışarıda adlı sergiyi açacağız. Kolektifimizden yazar Adil Okay da oturumlarda yer alacak. Ayrıca Kolektifimizin kitaplarını imzalayacak.
 

“İçeride Dışarıda” adlı, 20 Fotoğrafçı ile 30 tutsağı buluşturduğumuz şiddet temalı sergi 28-29 Ekim’de Stutgart'ta

“İçeride Dışarıda” adını verdiğimiz, 20 Fotoğrafçı ile 30 tutsak şair, yazar, ressam ve karikatüristin buluştuğu sergimiz 28-29 Ekim’de Stutgart Tohum Kültür Merkezi’nde açılacaktır.

Sergi hakkında bilgi

 

İÇERİDE DIŞARIDA…