23 Yıldır Zindanda Ama Bu kadar Ağır Tecrit Keyfilik yaşamamıştım Diyen Tutsağın Mektubu

Tarih: 
Çarşamba, 12 Temmuz, 2017

“Yirmi üçüncü yılını sürdürdüğüm hapislik sürecince işkencelere varıncaya kadar bir çok  şey yaşadım ,  gördüm fakat topyekün tecritin bu denli derinleştirildiği  ve keyfiliğin  tavan yaptığı başka bir döneme tanık olmadım.”

RESUL KOCATÜRK

F Tipi Ceza İnfaz Kurumu B-10

HACILAR/KIRIKKALE

***

 Merhaba Adil Hocam;

Öncelikle sevgilerimizi gönderiyor, dostlukla kucaklıyorum sizleri.

Her biri duvarların  öte yanından getirdiği birer parça güzelliği üzerimize boca eden kartları aldık. Teşekkür ediyorum…

Buralarda ki durumu az çok tahmin ediyorsunuzdur. Dışarıda her an şiddeti artarak esen poyrazı , içeride fırtına olarak hissediyoruz diyeyim özetle! Yirmi üçüncü yılını sürdürdüğüm hapislik sürecince işkencelere varıncaya kadar bir çok  şey yaşadım ,  gördüm fakat top yekün tecritin bu denli derinleştirildiği  ve keyfiliğin  tavan yaptığı başka bir döneme tanık olmadım. Aile ziyaretlerimizi , iç etkinlikleri iyice sınırlandırdılar. İstanbul, Ankara vb. yerlerden postaya verilen ya da gönderdiğimiz mektupların kaybedilmeyip de iki üç ay sonra gecikmeli olarak elimize geçmesine veya alıcısına ulaşmasına sevinir olduk! Bunlarla da kalmayıp , sizin gibi dostlarımızın , yoldaşlarımızın gönderdikleri yayınları yasaklama yoluna gittiler. Keyfiliği öyle bir boyuta vardırdılar  ki dışarıdan posta ile gönderilen kitap, dergi, gazete vb. yayınları haberimiz  olmadan iade ediyorlar. Karşı koğuşlarımız arkası kesilmeyen cezalarla şiddetle karşılanır oldu!

Kartında yeni çıkan romanını yollayacağını belirtmişsin. Şimdiye kadar çoktan yollamışsındır ve eğer kaybedilmemişse iade edilmiştir büyük ihtimalle…

Yeni eserini okuma şansı tanımadılar maalesef ama kitaplardan, özgürlük düşlerinden ve güzelliklerden ödü patlayanların korkularını bir kat daha artıran yeni bir esere imza atmış olmanıza sevindim. Elinize, beyninize sağlık. Teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Özgür günlerde görüşmek umuduyla. Sevgili Tülin arkadaşımıza ve Öykü canımıza ayrıca selamlar, sevgiler yolluyoruz. Kendinize bakın.

Selamlar Sevgiler

Resul KOCATÜRK

F Tipi Cezaevi

B-10 HACILAR/KIRIKKALE