25 Yıldır Tutsak olan A. Kerim Aktaş'tan Mektup

 

 

 

01.01.2020

Öncelikle yeni yılınızı en içten duygularımla kutlar, toplumların daha iyi ve daha güzel bir yaşam için bu yıl barış ve kardeşlik yılı olmasını umuyorum; sana ve senin şahsında tüm dostlara kucak dolu selam eder, sonsuz sevgi ve saygılarımı yollar, yaşam ve çalışmalarınızda hep üstün başarılar dilerim

Epeydir size yazmamıştım; herşeye rağmen umarım durumunuz iyidir; sağlığınız, moraliniz yerindedir. Ben de iyiyim; sizleri sormaktayım, sizlerin iyi olmanız beni daha da mutlu eder.

Değerli hocam; 2020 yılının ilk mektubu size yazmak, sizlerin hal-hatrınızı sormak istedim. Helbet sizin gibi değerli insanların emeğinden dolayı unutulacak değildir. Toplumda emeği olan tabii ki değeri yüksek olur. Her zaman çaban barış içindi ve yaratılan emek gerçekten unutulmyacak kadar değerlidir.

Çetin bir yıl geride bıraktık hocam. Girdiğimiz 2020 yılını umutla bekliyoruz; daha güzel bir dünya, daha az acı iile bir yaşam; kısacası özgür bir dünya ve ortamı umuyoruz. 

Değerli hocam; Naim arkadaş ile birlikteyiz, birlikte sana yazmak istedi... Edbi çalışmalarımı devam ediyorum. Tabii ki sizin gibi değerli ve önemli bir yazarla tanışmak, mektuplaşmak beni daha da motive ediyor, moral alıyorum. Bu yönde şanslıyım.

Değerli hocam; hava ısınsın, değerli Tülay yengeme güzel bir resim göndereceğim... Tekrar hepinize selam eder, öykü yeğenim gözlerinden öper, yeni yılınıza esenlik, güzel getirmelerini yürekten diliyorum.

Selam, sevgi ve saygılarımla.

Hoşçakalın.

H Tipi Hapishane Gaziantep

Abdulkerim AKTAŞ

İlişkili İçerik