Baysal Demirhan 4 Yıldır tek kişilik hücrede

Sevgili Adil Merhaba,

Nisan ayımızın inanç, coşku ve sarı sıcak-güneşiyle seni ve çok sevgili aileni selamlıyorum. Umarım, nisan ayı gibi bahar gibisinizdir? Kısacası ben (biz) de iyiyiz.

Sevgili Adil, adresini bizim Sincan Kadın Hapishanesi’nde ki Zeliha ve Resmiye yoldaşlarımdan aldım. Kendileri sohbetinin güzel olduğunu ve zindanlarla ilgili güzel çalışmalar yaptığınızdan bahsedince, dedim bende böylesi güzel yürekleri olan canlarla tanışayım, bir demli çayını güzel sıcak sohbetleriyle yudumlayayım. Yola düştüm çaldım hanenizin kapısını… Sevgili Adil can, zindanlarla ilgili çalışmalarında bir katkımız olursa, elimizden gelen neyse yapacağımızı bilmeni isterim. Ne tür bir çalışma da yaptığınızı bilmediğim için bu konuda düşünce doğal olarak dile getiremiyorum. Artık bu konuda insiyatif sizde. Aklıma geldi o şirin kızının çok anlamlı kampanyasını yakinen takip etmiştim. Bu vesileyle onun gözlerinden ve minicik görünen kocaman yüreğinden öpüyorum.

Sevgili Adil, bizim Zeliha yoldaş “Beyaz Benek” isimli bir çocuk romanından bahsetti. Elinde varsa hazır tanışma fax’ı yazarken sorayım istedim, elinizde varsa gönderebilirseniz sevinirim. Yoksa senin değil Umut Yay’tan temin ederim.

İlk tanışma kısa olur. Kısaca kendimi tanıtayım müsaade isteyeyim. İst. Maltepe/Gülensu mah. oturuyorum. Erzincan/Kemah’lıyım. Kürt, Kızılbaş ve Komünist biriyim :-9 12 yıldır F Tipi zindanında kalıyor, Ağırlaştırılmış Müebbet “Ceza”sının hükümlüsüyüm. 2009 yılında “ceza” verildi 2010 da infazına başlanıldı. Tek kişilik hücrede havalandırmayı üç saat paylaşıyorum. İşte kısaca yaşamım böyle; 37 yıllık yaşamımın öyküsü bir satırlık be J

Sevgili Adil ben müsaade istiyorum. Sevgili eşin, güzel kızını çok selamlar. Sizleri Nisan güneşimizin coşkusuyla selamlıyorum.

Coşku, Umut ve Sevdayla kalın.

Kin ve öfkemiz Daim olsun.

Sevgilerimle/çalışmalarınızda üstün başarılar dilerim.

Baysal/19.04.2014

Baysal DEMİRHAN

2 Nolu F Tipi Hapishane  C-T-56

TEKİRDAĞ

İlişkili İçerik