"Bizimki de o ana nehir üzerinden akıntıya karşı yürünebileceğini göstermek oluyor..."

“Harelenmiş canım dağ esrimesinde

Uhrevi meserretindeyken özgür yaşamın

Sessizliği yırtan küfreden demir kapı sürgüsü

Kuzguncuktan sardırıp ranzama çaktı beni...”

 

AYHAN KAVAK T TİPİ C.EVİ A-6 SİVEREK-Ş.URFA

 

***

 

Keke Adil Hocam'a;

               Selam ,sevgi ve saygılarımla merhaba...

(...) Buradaki arkadaşların selamı var. malum kuşatılmış karanlık mekanlar güllük gülistanlık olmadığından iyi şeylerden bahsetmek mümkün olmuyor. kimi zaman akla ziyan uygulamalarla karşılaşıyoruz.

Daha önce bir name ve ardı sıra ananın vefatını duyduğumda faks yazmıştım. Tekrardan başın sağ olsun diyorum. Buradaki arkadaşların da selamları var .Malum kuşatılmış karanlık mekanlar günlük gülistanlık olmadığından fazla iyi şeylerden bahsetmek mümkün olmuyor. Kimi zaman akla ziyan uygulamalarla karşı karşıya kalmak bile hali pür melalimizi anlatmaya yeterli.

(...)

               Hani Spartaküs'den bu yana mücadeleye devam edilmek diye…  bizimki de o ana nehir üzerinden akıntıya karşı yürünebileceğini göstermek oluyor . Fakat yaklaşık 50 yıl önce -Spartaküs'den önce -Eosen ve Aristonikos'un ayaklanmaları ve yaşamsallaştırma biçimleri vardı . Galiba Aristonikos ilk olarak Bergama'da İambolullos'un yazdığı bir kitaptan dolayı Güneş  ülkesi hayaliyle kitleleri etrafında topluyor.Ne yazık başarılı bir sonuç elde edilmese de direnişin Spartaküs'lere yankılanmasının yolunun açıldığı pek ala söylenebilir .Tüm bunları söylememin bir nedeni de kendisi hakkında ancak bu kadar bilgi sahibi olduğum şu İamboullos hakkında ayrıntılı bilgin varsa paylaşırsan sevinirim . Bu konu hakkında bir şeyler karalamak istiyorum. Fakat tek ulaştığım bilgi bir kaç satırla Server Tanilli 'den elde edildi. Başka ansiklopediler veya insanlık tarihi anlatışlarında bu bilgiyi bulmam mümkün olmadı . Belki Google 'de bulunur diye yazayım dedim.

               Fakstan önceki namem de bahsetmiştim . Uygun bir zamanda tabi yoğun değilsen Aşure'ye benzer bir çalışmamı yollamak istiyorum. (…)      

Öykü Can ' ın gözlerinden öperim. Tülin Hevale ve tüm görülmüştür emekçilerine de çok selamlar .

               Tekrardan saygılarımı sunar , başarı ve esenlikler dilerim.

 

AYHAN KAVAK