Çağdaş Aktepe Elazığ Hapishanesinde Hayatını Kaybetti

Elazığ E Tipi kapalı hapishanesinde hükümlü olarak kalan Çağdaş Aktepe 03.11.2014 tarihinde hapishanede şehit düştü. Hapishane idaresi ailesini bugün arayarak Çağdaş Aktepe'nin “yatağında ölü bulunduğunu” söylemesi üzerine ailesi Elazığ E Tipi hapishanesine giderek Çağdaşın naaşını teslim alıp otopsi yapmak için Elazığ Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine götürüyorlar. Otopsi işleminin bitmesi üzerin yaşadığı Şahinkaya köyüne götürüp Çağdaşı toprağa veriyorlar.

Çağdaş Aktepe'nin şehit düştüğü haberini alan Halk Cepheliler hemen Çağdaşın köyüne Şahinkaya’ya geçtiler. Çağdaş’ın evine gidip ailesine baş sağlığı dilendi. Çağdaş’ın amcasıyla görüşüldü. Amcası; “Çağdaş, sağlıklı birisiydi. Ben yakın bir zamanda kendisini ziyaret ettim, gayet neşeli ve coşkuluydu, görüşte ben duygulandım ağladım. Bana güldü, şakalaştık sonra görüş bitince sarıldık ayıldık. Çağdaş gerçekten sağlıklıydı, bir hastalığı vardı da bizden sakladı desem yalan olur, çünkü her şeyini bizimle paylaşırdı, haydi biz olmasak nişanlısına söylerdi” dedi.

Çağdaş Aktepe'nin şehit düşmesinden sonra burjuva medyada “uzun süredir kaldığı hapishanede kanser tedavisi gören DHKP-C'li Çağdaş Aktaş aniden rahatsızlanıp hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi” şeklinde yaptı haberlerin hepsi asparagastır. Çağdaş Aktepe yaşamını yitirdiği gün ailesine, avukatlarına haber verilmiyor, öldükten bir gün sonra ailesine haber veriliyor. Elâzığ E Tipi hapishanesi idaresi neden Çağdaş öldükten bir gün sonra ailesini arayıp haber veriyor. Amcası yakın bir zamanda görüşüne gittiğini gayet iyi ve sağlıklı olduğunu söylüyor. Çağdaş Aktepe neden öldü?

Elazığ E Tipi hapishanesi idaresi ve Adalet Bakanlığı Çağdaş’ın neden ölüğünü açıklamalıdır. Çağdaş Aktepe'nin ölümünde büyük bir şaibe vardır. Cesedi bir gün hapishanede bekletiliyor, amcası hiçbir sağlık sorunu olmadığını söylüyor. Çağdaş Aktepe hapishanede katledilmiştir. Çağdaş’ın katileri Elazığ E Tipi Hapishanesi idaresi, Adalet Bakanlığı ve AKP iktidarıdır. Bizler AKP'nin tutsakları katletme politikasını çok iyi biliyoruz. Engin Çeber'den biliyoruz, Güler Zere'den biliyoruz, daha hapishanelerde tedavisi yapılmayan yüzlerce hasta tutsaktan biliyoruz.

Çağdaş Aktepe’yi neden öldürdüğünüzü açıklayacaksınız. Çağdaş Aktepe'nin hesabını soracağız sizden. Yedi kat yerin dibine de girseniz sizi orada bulup çıkartacağız ve Çağdaş'ın hesabını soracağız sizden.

ÇAĞDAŞ AKTEPE ÖLÜMSÜZDÜR!

ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI SORDUK SORACAĞIZ!

ELAZIĞ HALK CEPHESİ

Kaynak: www.halkinsesi.tv