A. Celil Kaçmaz hapishanede Çocuk Kitabı yazmış

Tarih: 
Çarşamba, 5 Aralık, 2018

“Biri büyükler için, biri çocuklar için iki adet masal kitabı yazdım. (Kürtçe ) Çok beğenildi. Olanakları daha iyi diye Gebze ‘deki kadın arkadaşlara yolladık, yayın evine ulaştırsınlar diye. Fakat onlardan ‘’ bilgisayar çıktısı ‘’ olarak isteniyormuş. Arkadaşlar da bize ‘’Çevreniz de bilgisayara çekebilecek birileri var mı? ‘’ diye soruyorlar. Onlar iki yazıyı geçen sene göndermişler dışarı -bilgisayara çekmek için -  ama hala kendilerine dönmüş değiller. Siz benim çevremi bilirisiniz (Aile çevresi ) .Yapabilecek kimse yok yani.”

Abdulcelil Kaçmaz

2 No’lu T Tipi Cezaevi A23 BANDIRMA -BALIKESİR

***

Değerli Adil Hoca;

                Merhaba. Selamlar, saygılar öncelikle. Yoğun çalışmalarınızın rağmen bir iş için kapınızı çalmanın mahcubiyetini yaşıyor olsak da paylaşmak istedim. Bizi anlayacağınıza olan inancımla paylaşıyorum:

                Biri büyükler için, biri çocuklar için iki adet masal kitabı yazdım. (Kürtçe ) Çok beğenildi. Olanakları daha iyi diye Gebze ‘deki kadın arkadaşlara yolladık, yayın evine ulaştırsınlar diye.

                Fakat onlardan ‘’ bilgisayar çıktısı ‘’ olarak isteniyormuş. Arkadaşlar da bize ‘’Çevreniz de bilgisayara çekebilecek birileri var mı? ‘’ diye soruyorlar. Onlar iki yazıyı geçen sene göndermişler dışarı -bilgisayara çekmek için -  ama hala kendilerine dönmüş değiller. Siz benim çevremi bilirisiniz (Aile çevresi ) .Yapabilecek kimse yok yani.

                Yanımdaki birçok arkadaşın da ellerinde birikmiş birden fazla eserleri var. Sadece benim odamda onlarca basılmaya hazır kitap var. Diğer odalarımızda da vardır. (Dokuz odayız. )

                Bize yazılarımızı bilgisayara çekebilecek bir ‘’ hayırsever ‘’ ve kitapları basacak bir yayınevi gerekiyor. Haliyle size çok ihtiyacımız var bu konuda. Başvurabilecek tek çevrem sizsiniz gerçekten olumlu bir cevap hepimizi mutlu edecek gerçekten. İmkânlarınız el vermiyorsa da şikâyetimiz olmaz, olamaz. Bu çerçevede kısa bir cevabınızı dört gözle beklediğimi bilginize sunarım J

                Sizinle daha önce yazışmış Mustafa Ağcakaya ve Mehmet Karakuş arkadaşlarımızın da çok selamları var size.

                Ayrıca odamız adına Öykücüğümüzü sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tüm hediyeleri için tekrardan teşekkürlerimi yolluyorum.

Saygılarımla

Abdulcelil Kaçmaz

2 No’lu T Tipi Cezaevi

A23 BANDIRMA -BALIKESİR