Dr. Ayhan Kavak DGM yargılamaları sonucu hüküm giyenlerin tahliyesine değiniyor

Tarih: 
Pazar, 25 Ağustos, 2019

" Bu aralar eski müebbetliklerin mahkeme yoluyla tahliyeleri gerçekleşiyor , sessiz sedasız. DGM 'de yargılanma ve DGM'de askeri hakim bulunmasından ötürü AYM'nin Abdullah ALTUN arkadaşımız hakkında almış olduğu içtihat kararı vardı .Sanırım toplamda batıda ve buralarda 21 civarı tahliye gerçekleşmiş.Çoğu 24-27 yıl arasında hapiste kalanlardır .Söz konusu devrimciler olduğunda ipe un serercesine türlü engellerle karşılaşılabiliyor.Bizim A.ALTUN arkadaş on mahkeme sonrasında 19 Haziran 'da tahliye edildi .Tüm tahliyelerin emsal örneği teşkil ediyor"

AYHAN KAVAK T TİPİ C.İ.K A-6K   SİVEREK/ŞANLIURFA      

***

Keke Adil Hocam 'a ,

               Selam , sevgi ve saygılarımla merhaba..

Cuma günü kartını aldım.Boş kart için de teşekkürler. 26 Temmuz Munzur Festivaline katılacağınızı belirtmişsin.O zamana kadar name ulaşmayabilir ama kimi dostlara haber ulaştırıp sergiye gitmelerini isteyeceğim.Ben/biz gelemesek bile yerime gelenler olur . Bu sefer borcum olsun :) Dersim'in en güzel mevsiminde sergi açacaksanız .Bari borcumu çoğaltacak kimi önerilerde bulunayım .Munzur 'un alabalığı güzeldir .Su ne kadar yüksekten akarsa, oranın balıkları da lezzetli olur . Aşağılarda ,ovaya doğru balıkları da yavandır. Ayrıca Seyit Rıza 'nın heykelinin bir fotosu da iyi olurdu .Bir de meşhur Palavra Meydanı 'nın panorama bir fotoğrafı da fena olmazdı .

               Değerli Keke , özgürlük temalı metinler istemişsin. Hazır 3 ay sürede tanıdığından sorun yok . İllakş hazırlarım .Sanırım Ekim'e kadar zamanımız var değil mi ? Zaman demişken zaman eksenli özgürlük tanımıda hazırda. Onu da yollarım , hep birlikte . En fazla on cümlelik demişsin .Mini metinler imge ve soyutlama ağırlıklı olmalı . Deneyeceğim ... Bu aralar yoğunca yazıyorum.

(…)

Bu aralar eski müebbetliklerin mahkeme yoluyla tahliyeleri gerçekleşiyor , sessiz sedasız. DGM 'de yargılanma ve DGM'de askeri hakim bulunmasından ötürü AYM'nin Abdullah ALTUN arkadaşımız hakkında almış olduğu içtihat kararı vardı .Sanırım toplamda batıda ve buralarda 21 civarı tahliye gerçekleşmiş.Çoğu 24-27 yıl arasında hapiste kalanlardır .Söz konusu devrimciler olduğunda ipe un serercesine türlü engellerle karşılaşılabiliyor.Bizim A.ALTUN arkadaş on mahkeme sonrasında 19 Haziran 'da tahliye edildi .Tüm tahliyelerin emsal örneği teşkil ediyor .Bizim dışımızdaki Hizbiler de A.Altun dosyasını emsal göstererek sadece yerel mahkemelere başvurarak tahliye olmuşlar .Dosyaların bir kısmını inceledim.Bir çoğu Ocak-Şubat 2019 'da tahliye edilmiş.Bir tanesi de bir ay içinde yerel mahkemeye (Diyarbakır 6. Ağır ) başvurup bir ay içinde tahliye ediliyor .Garabet  şurada ; hepsi de emsal diye A.ALTUN kararını göstermiş.En son başvuranı 18 Haziran 'da çıkıyor .Emsal gösterilen A.ALTUN ise hepsinden sonra tahliye ediliyor .Hali pür melalimiz böyle işte . Burada ve diğer tüm hapishanelerde hemen tüm 91-99 yakalanmaları başvuruda bulunmuş.Ama söz konusu bizler olduğumuzda böyle bir ayda kararlar verilmiyor . Her halükarda birikmiş emsallerden ötürü tahliyeleri gerçekleştirecekler. Bu konuda kamuoyu yaratılmadığından veya yeterli düzeyde bir duyarlılık sağlanmadığından ilgilenme minimum düzeyde gelmekte. Yoksa dışarıda haber değeri olacak bir gelişme hakkında kamuoyu ve duyarlılık oluşturulmuş olsaydı sonuç almak kolaylaşırdı diye düşünüyorum ..               

               Değerli Keke ,  Tülin Heval 'e Görülmüştür emekçilerine ve Mersin 'in tüm özgür yaşam sevdalılarına selamlar , saygılar ...

               Başarı ve esenlikler dilerim ...

               AYHAN KAVAK

T TİPİ C.İ.K A-6K

SİVEREK/ŞANLIURFA      

 

 

İlişkili İçerik