Gebze kadın hapishanesinden tutsaklar mitoloji hakkında kitap istiyor

Tarih: 
Perşembe, 6 Eylül, 2018

“Hatırlıyorsan ‘’ OHAL ‘de Bir gün ‘’ diye bir yazı yollamıştın bana, eh artık ‘’’ OHAL ‘ de Her gün ‘’ diye yazı yazarsın yanılıyor muyum? Madem yeni çıkan yasayla her gün OHAL.  RTE, Kenan Evren ‘nın ruhuna rahmet okutacak. Eskiler boşuna gelen gideni aratır dememişler…”

ŞEHNAZ ŞAHİN    KADIN KAPALI CEZAEVİ A-2   GEBZE –KOCAELİ

06.08.2018

                Sevgili Adil Hoca Merhaba;

                Genellikle iyi olmanı dilerim. Biliyorum beni vefasızlıkla suçlayacaksın, malum epey oldu sana yazmayalı, umarım kusuruma bakmazsın. Bir dönemdir mektup yazmaya ara vermiştim. Aslında senin kartın gelmeseydi de sana yazacaktım, eh kartında gelince elimi hızlı tutayım dedim.

                Heval Adil nasılsın, durumun nasıl eskiden basın üzerinden bile olsa senin çalışmalarını takip etme şansım oluyordu. Malum diktatöryel sistem en çok da basına yöneliyor. Gerçi yeni yaşam diye bir gazete var ama o da bayiye gelmediği için ulaşamıyoruz.  Hatırlıyorsan ‘’ OHAL ‘de Bir gün ‘’ diye bir yazı yollamıştın bana, eh artık ‘’’ OHAL ‘ de Her gün ‘’ diye yazı yazarsın yanılıyor muyum? Madem yeni çıkan yasayla her gün OHAL.  RTE, Kenan Evren ‘nın ruhuna rahmet okutacak. Eskiler boşuna gelen gideni aratır dememişler…

                Heval Adil sen ‘’ İyilik Zamanı ‘’ adlı öykümü dergiye göndereceğini belirtmişsin sanırım. Ama bahsettiğin şiirse onu dergiye yollayabilirsin. Yalnız bir şey belirteyim senin bahsettiğin dergiyi daha önce duymadım. (…) Gerçi senin bu konuda duyarlı olduğunu biliyorum. Heval Adil Kürtçe öykü yayınlayacağını bilseydim yollardım ama emin değilim. Benim Türkçe öyküm yok denecek kadar az, birkaç tane var ama onları da bitirmemişim.  Ne yalan söyleyeyim Türkçe öykü yazınca sanki o öyküye duyguyu vermemişim gibi geliyor. Bu nedenle kendi dilim ile yazmayı daha çok seviyorum.

                Hayırdır Heval Adil artık Öykü ‘nün fotolarını kart niyetine yollamıyorsun. Yoksa sayende fotojenikliğini mi kaybetti. Kartlar sayesinde büyümesini takip ediyordum. Benim yerime Öykü’ yü öp olur mu? Şimdi kocaman olmuştur. Ona bir bileklik yolluyorum, dilerim eline olur olmazsa söylesin yenisini yollarım.

                Heval Adil bu arada bizi sorarsan genel olarak iyiyiz. Şu an herhangi bir sorunumuz yok. Hevalim bu arada mitoloji ile ilgili çalışmalarımız var, varsa mitolojik romanlar ya da mitoloji ile ilgili kitaplar bize yollarsan çok iyi olur. Hatta işimiz bitince geri de yollayabiliriz. Genelde kitaplarımız fena değil ama mitoloji ihtiyacımızı karşılama konusunda yetersiz. Ayarlayabilirsen iyi olur, yapamazsan da can sağlığı ne diyelim.

                Hevalim kendine çok iyi bak, çalışmalarında başarılar diliyorum.

                Sevgilerimle

                                                                                                              ŞEHNAZ ŞAHİN

                                                               KADIN KAPALI CEZAEVİ A-2

GEBZE –KOCAELİ

               

İlişkili İçerik