Hapiste insan hakları alanında çalışanlara bilgi paylaşımı çağrısı

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesindeki açlık grevinin 31. günü bitiyor bugün.

12 Eylül 2012′de başlayan açlık grevi sırasında mahpuslara B1 vitamini verilmemesi üzerinde önemle durmuştuk. Bunun mahpuslar üstünde nasıl bir etkisi olduğuna dair bilgileri ve çalışmaları paylaşmalıyız. Derli toplu bir sonucu kamuoyuyla etkili şekilde paylaşmak, bugün Tekirdağ Hapishanesi’nin yine açlık grevi yapanlara B1 vitamini vermemesine engel olabilir.

Elbette dileğimiz açlık grevinin sona ermesi ve buna sebep veren koşulların ortadan kalkması. Ama kendimizi daha kötü şeylere de hazırlamak zorundayız.

Buna ek olarak, Diyarbakır Gün Radyo tarafından hasta mahpuslarla ilgili bir çalışma başlatılmış durumda. Radyoda hapisteki hastaların durumları ve cezaevlerine dair jenerik okunmakta. Kampanyaya Radyo Net Şanlıurfa,Radyo Dünya Adana, Ses Radyo Mersin, Radyo Rengin Mardin de katılıyor. Gün Radyo’da kampanyayı başlatanlar bu konuda bir video da yapmak istiyorlar ve görsel malzemeye ihtiyaçları var. Özellikle de hapisteki hastaların fotoğraflarına ve varsa video kayıtlarına ulaşmak istiyorlar.

Bu konularda birikimlerinizi [email protected]’a iletebilir misiniz? B1 verilmemesine dair bilgileri (uygun görürseniz) sitemizde de paylaşmak istiyoruz.

Kaynak: http://hapistesaglik.com

Hepimize kolay gelsin.

İlişkili İçerik