Hasta Mahpus Hem Ailesine Uzak Hapishaneye Sürülmüş Hem Tedavi Sorunu yaşıyor

“Bu cezaevine geldiğimden beri sağlık sorunlarım gittikçe ağırlaştı. Kalbime stent takıldı. Şeker kontrolden çıktı insüline dönüştü. Kontrollere zamanında götürülmediğim için bir türlü kontrol altına alınmıyor. Bu hastalıkları kontrol altına alacak ve dengeleyecek bir diyet uygulanmıyor”

 

Ebedin Abi

2 No’lu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu A- 15

Kayseri

 

***

 

24.01.2020

            Sevgili Adil ARKADAŞ MERHABA:

            Sevgiler Saygılar

            Senin ve ailenin yeni yılınızı kutluyorum ve de iyi bir dünya dileklerimi yineliyorum.

            Umarım ve dilerim aile olarak hepiniz iyisinizdir. Çoktandır, sizden haber alamadığım için hem yazıp bir hal hatır sorayım hem de kendi durumumdan da haberdar edeyim şimdi kesin siz de merak ediyorsunuzdur. (Bu cezaevine geldiğimden beri sağlık sorunlarım gittikçe ağırlaştı. Kalbime stent takıldı. Şeker kontrolden çıktı insüline dönüştü. Kontrollere zamanında götürülmediğim için bir türlü kontrol altına alınmıyor. Bu hastalıkları kontrol altına alacak ve dengeleyecek bir diyet uygulanmıyor uygulanan diyet mide hastası olanlar içindir. Tek menüdür seçme şansın bile yok, ayrıca son dönemlerde artık 20 yıldır kullandığım şeker ilaçları vardı. Yazdırıyorum ama farklı ilaç getiriliyor. Ezane hangi ilacı verirse hakkıdır deniliyor. O ilaçları almıyorum kendi ilaçlarımı getirin diyorum. Doktorlar ilacını değiştirme diyorlar. Ama tutsağı dinliyen kim?

            Geçenlerde yine anjiyo oldum. Anjiyoyu yapılan yerde derinin altında bir şişkinlik kalmış o da kala kaldı. Yaklaşık bir aydır ağrılar hala devam ediyor.

            Yine benden büyük abim kanser hastalığına yakalanmış. Nefes borusunu delmişler bunun için ne telefonla konuşabiliyor. Ne de yolculuk yapıp görüşüme gelebiliyor. Sen bir kez görebilmek için yakın bir cezaevine nakil talebinde bulunuyorum ama hep red ediliyor bu talebim ve bu konuda da ne yapacağımı bilmiyorum. Bir haftadır şeker ilacım yok işte seni de sorunlarımla sıktım galiba, benim de az çok durumum böyle.

            Sevgili Adil Arkadaş Tülin ana ile yeğenim Öykü'ye de çok selamlarımı söylersin, ikisinin de iyi olmalarını diliyorum. Bizimkiler de iyiler. Van'da Beytüşşebapta Karla boğuşuyorlar işte. Hebun da iyidir. Şu an görüşe gelme imkanları olmadığı için artık telefon ile yetiniyoruz.

            Burası da epey soğudu yüksek yerdedir bu yıl geçen yıllara rağmen daha soğuk geçiyor. Gerçi havası büyüdüğümüz coğrafyaya çok benziyor.

            Adil hocam şimdilik bu kadar. Kendine çok iyi bak yanımdaki arkadaşların da selamları var.

            Saygıyla

 

            Ebedin ABİ

İlişkili İçerik