Hasta tutuklu yaşamını yitirdi

Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan kanser hastası İrfan Eskibağ yaşamını yitirdi.

Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan hasta tutuklu İrfan Eskibağ’ın gece saat 01.00’da yaşamını yitirdiği bildirildi. Eskibağ'ın cenazesinin bugün Keçiören Adli Tıp Kurumu'na götürüleceği belirtildi. Bolu F Tipi Cezaevi’nde kaldığı dönemde sarılık hastalığı teşhisi konularak Ocak 2011’de tedavisinin yapılması için Ankara’ya sevk edilen Eskibağ, Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nden tedavi olmak için sık sık hastaneye gidiyordu. Eskibağ'a, Haziran 2011’de götürüldüğü Ankara Numune Hastanesi’nde bu defa pankreas kanseri teşhisi konuldu. Ameliyat edilen Eskibağ’a ışın ve kemoterapi tedavisi uygulandı. 10 yıldır cezaevinde olan 41 yaşındaki Eskibağ’ın en son kaldırıldığı hastanede 3 gün boyunca tedavi altına alındığı kaydedildi.

Doktorların “Cezaevinden çıkması gerektiği” yönünde rapor verdiği Eskibağ’ın, hastalığına dair raporların İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği; ancak halen yanıtlanmadığı da öğrenildi.

4 Mayıs tarihinde Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan A. Hamit Babat’ın gönderdiği mektupta, cezaevinde bulunan İrfan Eskibağ isimli tutsağın durumunun çok ağır olduğunu ve son günlerini yaşadığını bildirilmişti. (Ankara/DİHA)

Kaynak: evrensel.net