Kaldıraçlı Tutsaklardan Mektup

(AKA-DER Armutlu Şube girişiminin Armutlu direnişçileri ile dayanışma etkinliğine yollanan mektup)

Biz içerdekiler, siz dışarıdakilere Kürkçüler F Tipi zindanlarından selam ederiz. Şu anda bu mektup sizlere okunurken salonun bir yerinde kamerasıyla kayıt alan polislere de selam ederiz. Bilmeli ki perukla gizlenmeye çalışan bir teşkilatın adamı olmaktansa, simit satıp onurlu yaşamak bin kat iyidir.

Bilinmeli ki devrimciler tarih boyunca milyon kere mahkemelere çıktılar. Binlerce defa idam sehpalarına yürüdüler. Ama tek bir devrimci tek bir defa gizlenmek için bir peruğa tenezzül etmedi.

Bilinmelidir halk düşmanlığını örtebilecek bir peruk henüz üretilmedi. Halk düşmanlarının korkularını gizleyebilecek bir gözlük yoktur. HAZİRAN ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

Bugünün Türkiye’si, ahmak işi polis fezlekeleriyle bir mahkeme salonuna açık hava cezaevine dönüştürülmüştür. Bu fezlekeler maharetiyle on binlerce insan cezaevlerindedir. Artık AKP’li olmayan, cemaatten olmayan herkes teröristtir. Cemevleri terörist yuvasıdır. Alevi dernekleri terör odağıdır. Kürt belediyeleri, sendikalar, gazeteciler, taraftar grupları, sosyalist dernekler hepten teröristtir! Öyle ki polis mi gazeteci mi olduğu belli olamayan ama cemaat ajanı olduğu kesin bir soytarının Amerika’dan doluşturup getirdiği bavulla yüzlerce asker, insan sahte delillerle mahkum olmuştur. Bu önemlidir! Bugün  bu adaletsizliğin boğuntusuyla tanışanlar sosyalistlerin, Kürtlerin, muhaliflerin yıllarca mücadele ettikleri zulümle tanışmışlardır. Yeni Türkiye dedikleri yer, eski Türkiye’nin abdest almış halidir. Bu topraklarda adaletsizlik, bir DEVLET geleneğidir. KAHROLSUN TEKELCİ POLİS DEVLETİ!

Kişi yaşadığı gibi düşünürmüş, delikanlılık edebiyatı yapan başbakan kırk gün cezaevinde yatınca kırk yıllık hocasını satıp, kırk birinci gün Amerika’ya gidip “Ben o gömleği çıkarttım” diyerek efendilerinden icazet almıştır. Uğruna dövüşülecek değerleri olmayanlar, değerleri için savaşacak tiyniyeti olmayanlar, Pensilvanya’da, TEM şubelerinde kurdukları adi tezgahlarla devrimcileri terbiye edebileceklerini zannediyorlar. Amed zindanlarında, hayata dönüş operasyonlarında, kanlı bir mayıslarda, işkencelerde, infazlarda susmadık, sinmedik, boyun eğmedik! Halklarımız için  bedel ödedik, ödüyoruz. BEDEL ÖDEDİK, BEDEL ÖDETECEĞİZ!

“Biz bu yola kefenimizle çıktık” diyip gittiği her yere üç bin polisle giden başbakan bizi de kendi gibi biliyor. Devrimcilik bedel ödemektir, ödüyoruz. Kimseden adalet dilenmiyoruz, mağdur edebiyatı yapmıyoruz. Biliyoruz ki ödenen bu bedeller özgür Anadolu içindir. Adalet bizlerin, halkların elleriyle gelecek. YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

Biz bu hücrelerde ne suçla bulunduğumuzu biliyoruz ve haykırıyoruz suçumuzu, dost düşman bunu böyle bilsin. Bizler emperyalizme karşı savaştık, savaşacağız.

Bizler insanın insana kulluğuna, sömürüye karşı savaştık, savaşacağız!

Bizler dünyanın neresinde olursa olsun bir halkın haklarının gasp edilmesine, asimilasyonuna karşı halkların eşitliğini, kardeşliğini savunduk, savunacağız.

Bizler kadın ve erkeğin mutlak eşitliğine inandık, erkek egemenliğine karşı kadın mücadelesinden yana olduk, olacağız.

Bizler doğanın talanına karşı çıktık, gerekirse üç beş ağaç için kıyametin koparılması gerektiğine inandık, inanacağız.

Bizler insanın toplumla, doğayla tam bir uyum içerisinde eşit, özgür yaşayabileceği bir dünyayı hayal ettik.

Tüm halkların tüm inançların kendi renkleriyle eşit bir biçimde yan yana yaşayabileceği bir dünyayı hayal ettik. Bu hayallerimizin peşinden gittik, hayallerimizin kendisi olduk. Bizlerle beraber bu hayalleri bu değerleri paylaşan herkesi kendi yaşam alanına, hayatına sahip çıkmaya “ÖRGÜTLENMEYE” çağırıyoruz! Herkesi bir adım öne çıkıp kendi yaşam alanını, atölyesini, bürosunu, okulunu, kampüsünü, iş yerini, mahallesini örgütlemeye çağırıyoruz.

Bizler bu zindanlardayız ama artık korku duvarı aşılmıştır, özgürlüğün kokusu alınmıştır.

Eğer istersek başka bir dünya mümkündür! Halkların iktidarını hep beraber kurabiliriz, BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM!

Armutlu Direnişi Tutsakları

Mustafa Kemal Ersöz

Namık Kemal Ersöz

Ali Şahin Çayırcı

Kürkçüler F Tipi Cezaevi C-95 Koğuşu/Adana

Kaynak: direnisteyiz.org