Kanser olduğu halde tahliye edilmeyen hasta tutsaktan mektup var

"Hastanenin bana yazmış olduğu özel beslenme diyeti bana verilmedi. Kanser ve diğer hastalıklarım dışında böbreklerimde protein kaçağı var. Bu yüzden özel beslenme diyeti almam gerekir, bununla ilgili hala bir çözüm bulunamadı. "

MEHDİ BOZ 

1 NOLU YÜKSEK GÜVENLİKLİ HAPİSHANE   E-51   ELAZIĞ

***

                Merhaba Adil Hoca ;

                İyi olmanı, iyi olmalarınızı dileyerek selam ve sevgilerimi yolluyorum. 5 Eylül 2018 tarihli mektubunu aldım geçenlerde aldım. Teşekküreler.

                Buranın koşullarının pek değişeceğini sanmıyorum gün geçtikçe de daha da ağırlaşıyor. Hak gaspı, keyfiyetçilik diz boyu. Birçok hapishanede kısmi bir düzelme olsa da maalesef burada o da yok. Mesela Adalet Bakanlığı genelgesinde haftada on kişi üç dört saat bir araya gelme sohbet hakkı var bu sohbet hakkı tüm hapishanelerde uygulanıyor, burada uygulanmıyor. Kitap sınırlaması var kişi başına yedi tane veriliyor oda adına kütüphanede kayıtlı varsa kayıtlı yoksa idarenin kütüphanesinden kitap alırsan oda haftada üç tane yazabiliyorsun. 21. yüzyılda insanlar kitap sınırlaması ve kotasıyla karşılaşıyorlar, bu da güzel ülkemizin ayıplarından birisi yine bize gelen haftalık, aylık sosyalist basın yayın verilmiyor. Gelen yayınlara karar çıkartılıp el konuluyor vs. Buranın hücreleri çok, her hücrenin kendi havalandırması var. Hemen hemen tüm eski mahpuslar tek kişilik hücrelerde tutuyorlar.

                Benim sağlığımın pek iyi olduğunu diyemem ama her şeye rağmen iyi olmaya çabalıyorum ve moralimi iyi tutuyorum. Hala doğru dürüst hastaneye, kontrollere gidemiyorum. Şu ana kadar hala…

                Hastanenin bana yazmış olduğu özel beslenme diyeti bana verilmedi. Kanser ve diğer hastalıklarım dışında böbreklerimde protein kaçağı var. Bu yüzden özel beslenme diyeti almam gerekir, bununla ilgili hala bir çözüm bulunamadı. Bakalım nasıl olacak.

                Evet, Adil Hoca kısaca yazabileceklerim bunlar, bir de yanlış hatırlamıyorsam en son çıkan bir tane kitabın vardı eğer imkânın varsa en son çıkan kitabının bana gönderebilirsen sevinirim. Eğer gönderme imkânın yoksa o güzel yüreğin Sağ olsun. Dilerim Tülin Abla ve Öykü de iyiler. Başta Tülin Abla ve Öykü olmak üzere herkese bolca selam ve sevgiler.

Kendinize iyi bakın. , esen kalın. 30.10.2018

                MEHDİ BOZ

1 NOLU YÜKSEK GÜVENLİKLİ HAPİSHANE

E-51

ELAZIĞ