"Koşullar ne olursa olsun, özgürlüğe olan aşkımız daha da büyüyecek ve ayakta tutacaktır bizi"

Sevgili Adil,

Merhaba! En son yolladığın kartını aldım. Çok teşekkürler sevgili Adil. Böylesi zor süreçlerde siz değerli, güzel insanlardan, dostlardan haber almak, sizleri yanımızda hissetmek, büyük heyecan ve moral veriyor. Bilindiği gibi, tüm hapishanelerde devam eden süresiz açlık grevi bu gün itibarıyla 55. gününde. Konuyla ilgili iktidarın, başbakanın açıklamaları, yaklaşımları insan onurunu zedeleyen, sorumsuz ve cahilce yaklaşımlardır. Bu iktidarın faşist uygulamalarına karşı durmak her insanın öncelikli görevidir. Evet, açlık grevine yönelik açıklamaları bir halka yönelik birikmiş öfkenin ve faşistçe duyguların dışavurumudur. Tüm bu dengesiz ve sorumsuzca hareketler, çaresiz kalmış bir insanın ruh halinin güzel bir resmidir.

Sevgili Adil, bir önceki yazdığın elime geçmedi. Hapis ortamında insan hayatından tutalım birçok şeyin garantisi yoktur zaten. Yirmi yıllık hapis hayatım böylesi örneklerle doludur. Fazla uzatmayayım.

Sanırım yeni şiir kitabın 'Eylül kokusu' çıkmış. Yüreğine sağlık diyeyim. Mümkünse bir ara gönderebilirsen okurum. Şiirlerin güzel ve beğeniyorum.

Yeğenimiz Öykü nasıl, neler yapıyor? Son dönemlerde kendisine bir şey gönderemedim. Ama kendisine bir şeyler bulma arayışlarım yok değil. Bakalım artık. Öykü yeğenimize sevgi dolu selamlarımı gönderiyor, gözlerinden öpüyoruz. Bundan böyle her yazdığınızda 1-2 kart da (Öyküye ait kartlar) göndermeniz iyi olur.

Ben, bizler de iyi olmaya çalışıyoruz. Bilinen açlık grevi devam ediyor. Muhtemelen bu gidişle yeni katılımlar da olacaktır. Moral ve coşkumuz iyidir. Hep yüksek tutmaya çalışıyoruz. Zira bizleri hep ayakta tutan moralimiz ve özgür yarınlara inanç ve mücadele ruhumuzdur. Özlem ve hayallerimize bağlı kalmak, umutlarımızı hep diri tutmak, önceliğimizdir. Koşullar ne olursa olsun, özgürlüğe olan aşkımız daha da büyüyecek ve ayakta tutacaktır bizi!

Sonlarken, en sıcak duygularımla selamlıyor, çalışmalarınızda sağlık ve başarılar diliyorum. Yüreği özgürlük sevdasıyla yanan tüm güzel insanlara, yoldaşlara, dostlara selam olsun.

Kalın sağlıcakla

M. Zeki DENİZ

F Tipi kapalı Hapishane

B1-4/46 BOLU

İlişkili İçerik