M. Zeki Deniz Bolu Hapishanesinden yazmış... Mektubun Önemini Anlatmış

“Böylesi zor dönemlerde, hele ki hapis koşullarında, bir iki satırla da duygu ve düşüncelerinizle, güzel duruşunuzla, siz güzel yürekleri yanımızda hissetmek, müthiş bir manevi duygu oluşturuyor.”

M. Zeki Deniz  F tipi kapalı hapishane - Bolu

 

Sevgili Adil, Öykü ve tümünüz,

Her açıdan iyi olmanızın dileğiyle, yürek dolu selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Uzun bir aradan sonra sizden haber almak, iyi olduğunuzu bilmek, coşku ve heyecanınızı hissetmenin büyük moral ve güç verdiğini bilmelisiniz. Böylesi zor dönemlerde, hele ki hapis koşullarında, bir iki satırla da duygu ve düşüncelerinizle, güzel duruşunuzla, siz güzel yürekleri yanımızda hissetmek, müthiş bir manevi duygu oluşturuyor. Bazen araya uzun zaman girse de, siz güzel insanlar yüreğimin en derininde olduğunuzu, hep olacağınızı bilmelisiniz. Duvarlar, demir kapılar fizikî olarak bizleri ayırsa da ruhumuz, duygu dünyamız, gelecek ütopyalarımız birdir ve sömürüye, zulme karşı, bıkmadan usanmadan, mücadelemiz devam edecek! Tüm bunların bilincinde olmak, buna göre yaşamak, ayrı bir mutluluk!

Oldukça zor ve sıkıntılı bir yaz geçirdik. Darbe girişimi ve ardından yaşananlar! Tüm bunlardan hapishaneler fazlasıyla nasibini aldı, alıyor. Yoğun bir sürgün süreci, kitap sınırlaması ve daha bir dizi kısıtlama vb. Ancak en zorlayıcı uygulamalardan biri, kişi başına 5 kitap sınırlamasıdır. Bu konuda hukuki mücadelemiz, uğraşlarımız sürecek. Ne kadar sonuç alınır bilinmez.

Sevgili Adil; kartınızı, 2 adet pul ve 3 boş kartınızı aldım. Çok teşekkürler, yüreğinize sağlık. Çok sevindim. Kartlarınız çok güzel ve anlamlılar. Bu vesile ile seni, Öykü’yü, Süleyman amcanın (babanız) mezarını görmüş oldum (Bayan kardeşleri tanıyamadım). Sizleri iyi gördüm. Tatlı Öykümüz, dedesinin mezarını sarı karanfillerle ziyaret etmiş. Öykü, her açıdan bizim moral kaynağımız. Kendisini çok seviyoruz, özlüyoruz, değer veriyoruz. Kendisine gönderdiğim “Dans Eden Denizatları” kitabını sevmişse, mutlu olurum. Ben okudum, beğendim ve aklıma ilk Öykü geldi. Öykü, daha güzel şeyleri hak ediyor. Öykü bizim geleceğimiz ve bize umut veriyor. Öykü’nün yeni basılmış kartları varsa, birkaç tane gönderebilir misiniz?

Öykü’nün çizimini-kurgusunu çok beğendim. En yüksek puan verdim. Başarılar diliyorum. Çizimlerine devam etsin. Benden bir isteği varsa, yazsın bana.

Sevgili Adil, sen ne yapıyorsun, sağlığın sıhhatin iyi mi? Sağlığına dikkat et. Boş durmazsın. Mutlaka üretiyorsundur. Ürettiklerinden mahrum bırakma bizi e mi?

Sonlarken, tümünüzü devrimci coşkumla selamlıyor, yaşamlarınızda sağlık ve mutluluklar diliyorum. Habersiz bırakmayın.

Kalın sağlıcakla.

M. Zeki Deniz

17 Ekim 2016

BOLU

İlişkili İçerik