Mahpustaki Kamu Emekçilerinden Mektup Var: “Onursuz Bir Çağda Onurumuz İçin Direniyoruz”

Tarih: 
Pazartesi, 27 Ağustos, 2018

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen eğitim emekçileri Nursel Tanrıverdi ve Selvi Polat işlerine geri dönmek için Bakırköy Özgürlük Meydanında direnişe geçmişlerdi. Defalarca gözaltına alınmalarına ve yurt dışı yasağıyla Bakırköy Özgürlük Meydanına 200 metreden fazla yaklaşmaları yasaklanmasına rağmen, emek kavgalarını ısrarla sürdürmüşlerdi. En son geçen hafta direnişlerinin 76. Haftasında yeniden gözaltına alınmış ve ardından sevk edikleri Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardı.

Kamu emekçileri Nursel Tanrıverdi ve Selvi Polat, tutuldukları hapishaneden bir mektup yazdılar.

Gazetemize ulaşan mektupta morallerinin ve sağlıklarının iyi olduğuna değinen kamu emekçileri “İşimiz, ekmeğimiz ve onurumuz için, ihraç edilmiş tüm kamu emekçileri, işçiler, işsizler, esnaflar yani bilcümle halkımızı direnişe davet ediyoruz” dediler.

MEKTUP ŞÖYLE:

“Onursuz Bir Çağ”da onurumuz için direniyoruz. Gözaltıların, baskıların ve tutuklamaların bizi yıldıramadığı bir slogan değildir bizim için. İşimiz, ekmeğimiz ve onurumuz için ihraç edilmiş tüm kamu emekçileri, işçiler, işsizler, esnaflar yani bilcümle halkımızı direnişe davet ediyoruz.

Moralimiz iyi, sağlığımız iyi. En kısa zamanda sizlere kavuşacağımızı biliyoruz, bizi burdan alacaksınız!
Sizi seviyoruz.

Nursel-Selvi
Özgür Tutsaklar
Bakırköy Kadın Hapishanesi

Kaynak: Gazete Tamam