Mehmet Yamaç'tan Haber Var

Merhaba Gamze Yoldaş

Sevgili Gamze Yoldaş, öncelikle yüreğimizin olanca sıcaklığıyla o duyarlı yüreğinden selamlıyoruz. Nasılsın? Umarım sağlığın ve moralin yerindedir. Ben mi? Bende iyi olmaya çalışıyorum.

Evet sevgili Gamze yoldaş, senin de bildiğin gibi ben Kürt halkına karşı yürütülen imha operasyonları, sosyalist basına yapılan baskıyı, hasta tutsakların tedavi ve sevk haklarının gasp edilmesini, son dönemlerde hapishanelerde yapılan keyfi sürgünleri, hak gaspları ve kamera dayatmalarını protesto etmek için, 30.04.2016 tarihinde bedenimi ateşe verdim. Bu zulme karşı, bir devrimcinin ateşle semaha duruşudur. Bu duyan sağırların, gören körlerin, vicdanı nasırlaşanların vurdumduymazlığına bir haykırıştır. Benim bedenimde sağ bacağım dize kadar, sol bacağım kalçaya kadar 3. dereceye kadar;  kollarım, sırtım, avuçlarımın içi 1 ve 2. derecede yanıklar oluşmuştu. Kollarım, sırtım ve avuçlarımın içi 1 ve 2. derecede yanıklar olduğu için çabuk iyileştiler. Ama özellikle sol bacağımda hasar fazla. Doktorlar bacaklarımın iki yılda ancak düzeleceğinin söylüyorlar. Hastanede birçok ameliyat geçirdim. Tabi ki hastanede yaşadığım, özellikle de Çorlu’da yaşatılan işkenceyi daha sonra geniş bir şekilde sana yazacağım. Ben 30.06.2016 tarihinde hastanede doktorlara dayatma sonucunda taburcu oldum. Yanıma Hasan Yıldız yoldaş gönüllü refakatçi olarak geldi. Çünkü en temel ihtiyaçlarımı bile sağlayacak durumda değilim. Koltuk değnekleri ile yürüyorum, yürüyemiyorum, çömelemiyorum. Bakalım bu ne zamana kadar sürecek.

Oturmakta sorun yaşadığımdan dolayı yazamıyorum. Bu faksıda ben söylüyorum Hasan yoldaş yazıyor. Kendine çok iyi bak. Tüm yoldaşlara ve dostlara selam söyle. Hasan yoldaş ve diğer dostlarda selam söylüyor. Cuma günü tüm kardeşler ziyaretime gelmişti. Zaten bayramla telefonlaşırsın ve sana tüm gelişmeleri anlatır. Tüm aileye selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Sevgiyle, umut ve dirençle kal. Devrimci selamlar ve saygılar.

(AZAD) MEHMET YAMAÇ 

İlişkili İçerik