Menemen Hapishanesinde Koronaya yakalanan tutsak yazar Mordeniz'den mektup var: "Her belanın en ağır bedelini biz içerdekiler ödüyor"

“Gönderdiğin dergi ve eklerini alamadım maalesef. Son yargı paketiyle geçirdikleri bir korsan yasayla artık istemedikleri her türlü dergi ve gazeteye el koyuyorlar. Yahut geri postalıyorlar… Bunların dışında tecrit hali korona karantinasıyla daha bi ağırlaştı üzerimizde. Haftalardır ailelerimizi arayamıyoruz bu yüzden. Özcesi her belanın en ağır bedelini içerdekiler ödüyor…”

Ferhan MORDENİZ. T TİPİ KAPALI CEZAEVİ A-2. MENEMEN/İZMİR

***

Sevgili Adil Dost,

Özlem ve sevgiyle MERHEBA

                Başlarken en derin duygularla selamlıyor, şahsında değerli aile fertlerine sonsuz sevgilerimi yolluyorum.

                Dilerim her anlamda durumun ve durumlarınız iyi ve çalışmaların yolundadır sevgili Dost.

                Erken yazacaktım. Lakin gel gör ki korona belası Amedlilerin deyimiyle ellem-gullem edip bize de bulaştı geçen ayın başında. Zaten bir yıldan fazlaydı etrafımızda dönüp duruyordu ve en sonunda bizi de yakaladı maalesef.

                Tabi, sağlığımız normal seviyede seyretti ve şimdi eskisinden daha iyiyiz. Bugün yeni test yaptık. Artık sonuç ne olur ilettiklerinde öğreneceğiz…

                Gönderdiğin dergi ve eklerini alamadım maalesef. Son yargı paketiyle geçirdikleri bir korsan yasayla artık istemedikleri her türlü dergi ve gazeteye el koyuyorlar. Yahut geri postalıyorlar… Emeğin için teşekkürlerimi iletiyorum.

                Sözüm ona yargı reformu diye milletin gündemine getirdiler bu yasayı ve yasağı reform diye getirdiler herkese-şimdi de aynı oyunu oynuyorlar ve millet can ve ekmek derdindeyken reform diye militan yargıçların yerini daha bir sağlamlaştıracaklar ve çok uluslu şirketlerin önünü alabildiğince açacaklar. Ve daha sıralayacağımız bir yığın farklı şey sevgili Dost…

                Bunların dışında tecrit hali korona karantinasıyla daha bi ağırlaştı üzerimizde. Haftalardır ailelerimizi arayamıyoruz bu yüzden. Özcesi her belanın en ağır bedelini içerdekiler ödüyor… Ama her şeye rağmen iyi sayılırız. Bu gerçeğin farkında olarak diri tutuyoruz bilincimizi sevgili Dost. Bu da yetiyor bu zor süreçte…

                Sevgili Öykü’nün resimle buluşup, yetkinleşmesi harika olmuş. İnanın çok sevindim bu güzel habere. Sonsuz başarılar diliyorum şimdiden.  Hocaları iki sanatçı olduktan sonra derin bir bilinçle güzel çalışmalara imza atacağından hiç kuşkum yok!

                En kalbi duygularla tekrardan selamlıyor

Sonsuz sevgilerimle esenlikler diliyorum

Ferhan MORDENİZ

T TİPİ KAPALI CEZAEVİ A-2

MENEMEN/İZMİR

İlişkili İçerik