Metin Aydemir'den mektup var

Merhaba Okay ailesi,

Uzun bir aradan sonra sizinle tekrar mektup vasıtası ile bir kez daha görüşmenin sevincini yaşıyorum. Bu görüşmeme nedeni: sizin de bildiğiniz türlü türlü engeller ve zor koşulların olmasındandı. Benim de açık öğretim sınavları, bunların yanında yeni bir mekan, yeni bir mekana alışma serüveni, hızla değişen gelişmelerin takibi, umutlarla dolu başlatılan sürecin heyecanı, zorlu çetin bir kışın ardında yeni bir baharla gelen havanın sıcaklığı, hapishanenin nemi, Trakya'nın ufak ufak sinekleri, var olması haliyle bir süreliğine kimseye mektup yazamama durumuna geldim. Sizin engin gönlünüzün beni hoşgöreceği umuduyla rahat davranıyorum.

Umarım iyisinizdir, sağlığınız sıhhatiniz yerindedir. Özellikle Öykü hasta değildir umarım. Yine deniz ve güneş gözlüklerini hazırlayıp okuldan sonra tatile çıkma heyecanını yaşıyordur. Mersin'in kavurucu sıcaklığının yanında hızlı büyüyen bir metropol. Benim de ikinci memleketim olan, çocukluğumun geçtiği şehir, umarım sıcaklar yaşamı etkilemiyordur.

Yine enfes tantuni, biftek kokusu ile Mersinliliğini hep var ettiren Mersin'e mektup yazdıkça hep duygularım kabarıyor. O da ana vatan olduğundan olsa gerek. Hani derler bir insanın çocukluğunun geçtiği yer onun anavatanı olur. İşte dün yine Mersin'den bir mektup aldım. Yeni bir sosyal  sorumluluk adına “sen de bir mektup yaz” içeridekilerle dayanışma adına 68'liler parkında çekilen kurada benim ismimi çekmiş İpek Demir adında bir lise öğrencisi bana mektup yazmış. Buna nasıl mutlu oldum, tarifi imkansız. Aynı günde cevap yazdım. Bu projenin en büyük katkıcılarından biri de sizlersiniz. Sizlere gönülden spas (teşekkür) ederim.

Kendinize iyi bakın. Öykü'ye selam ve sevgiler. Kocaman öptüğümü söyleyin.

Buradan özelde abimiz (arkadaşımın) selamı var sizlere.

METİN AYDEMİR

2 NO’LU T TİPİ CEZAEVİ A-16

TEKİRDAĞ

İlişkili İçerik