Türkan İpek Gebze Hapishanesinden Yazmış

Tarih: 
Perşembe, 23 Mart, 2017

“Böylesi anlamı büyük günde –sembolikte olsa- kutlamayı geniş tutmak yüreklerimizi tüm kadınlara açarak dayanışmak, duygudaş olmak lazım. Bu satırlarla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

           Türkan İpek – M Tipi Hapishanesi B8   Gebze/Kocaeli

 

                                                                                                                                    03.03.2017

Sevgili Gamze Heval,

Ateş, acı ve direnişle büyüyen kadınların her alandaki mücadelesi en kararlı tarzda özgür dağlarda, Rojava’da dünyanın her yerinde kadın dayanışmasıyla büyüyor. Özgür ve eşit yaşamı kadın yüreği, aklı ve emeği ile birlikte kuracağımıza olan inançla 8 Mart’ımız kutlu olsun!

Kartını aldım güzel bir süprizdi. Biz burada 80’nin üzerinde devrimci kadınız. 75’i PKK’li. Biz burada dört ağırlaştırılmış bir odada kalıyoruz, iyiyiz. Diğer hevallerimi göremiyoruz konumumuzdan kaynaklı yani tecritiz. Durumlarımız normal.

Galiba dost dayanışmasına güzel bir tesadüf ettim. Böylesi anlamı büyük günde –sembolikte olsa- kutlamayı geniş tutmak yüreklerimizi tüm kadınlara açarak dayanışmak, duygudaş olmak lazım. Bu satırlarla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sizleri dostluğun derin anlamıyla selamlar. Sevgi ile kucaklarım. Yarınlarımız mücadele ile güzelleşecek! Dostça, güzellikle, sağlıcakla, sevgiyle kal.

Sevgiler

İlişkili İçerik