Tutsak Dilawer Çelikten 8 Mart Mesajı

Tarih: 
Cumartesi, 2 Mart, 2019

Merhaba Gamze Arkadaş,

            En içten duygularla selam ve saygılarımı gönderiyor, her yönüyle iyi ve moralli olmanızı diliyorum. Göndermiş olduğunuz yılbaşı kartınızı aldım. Teşekkürler. Ben de Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle sizlere cevap olmak istiyorum.

            Direnişin güzelleştirdiği, güzelleştikçesevilen, direngen ve özgürlük tutkunu kadınların özgürleştiren ruhuyla merhaba!

            Yeniden yeşilin sardığı, doğanın renklendirdiği baharın arifesinde mor zamanlara doğru gidiyoruz. Tarihinbirçok dönemlerinde yaşanan onca zulme, ezme ve yok sayma girişimlerine rağmen ana tanrıçalardan günümüze direncin ve yeni yaşamın yaratıcı gücü olan kadın; gücünüyitirmedi, iradesini zayıflatmadan diri tutmasını bildi. Böylesi bir direniş geleneğinin sembolleşen iradesi olan kadın; karlı kara kış günlerinde buzları delerek, büyük bir dirayetle güneşe selam duran Kardelen (Berfin) gibi asil ve sadeliğiyle Dünya Emekçi Kadınlar Gününü yılda bir de olsa kutlama hakkını kazandı.                             

            Toplumun özgürlüğünü kadınların özgürlüğünde gören felsefenin, gün geçtikçe kendini etkinleştirdiği zamanları yaşıyoruz. Tüm mücadele alanlarında yılmadan bu kimliğe layık bir şekilde mücadelesini sürdüren tüm özgürlük tutkunu kadınlara yüzbinlerce kez selam olsun! Yılların içinden daracık bir zamanlarda sınırlanmadan, yılların tüm zamanlarında tüm günlerin kadın özgürlük günü olması dileğiyle…

            Özgürlük, aşk ve tanrıçaların kutsallıkları yüreklerinizden eksik olmasın. Yılların tüm günleriyle beraber Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. Güzellikler sizinle olsun. Tanrıçalardankutsallığı, meleklerin sadeliği ve saflığı, Afrodit ‘in güzelliği sizinle olsun!

            Yeni bir yaşamın inşasındayız. Bu inşanın projesini ve temelini atan Bilge insanla birlikte savaşıp, güzelleşip, sevilipyeryüzü aşkla sarmak ve böylesi anlamlı, değerli anları yaşamak, paylaşmak ve böylesi kutsal bir 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü Newroz ateşiyle harlanan direnişin pekişmesi umuduyla kutluyor, çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum.

            En güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

            Selamlar, saygılar.

10.02.2019

DİLAWER

Dilawer Keklik - T Tipi Kapalı Hapishanesi C-10

Ödemiş/İZMİR