Tutsak Doktor yazdı: Eskiden Haftada 3-5 Mektup alırdım... Ama Şimdi..

" "Hele acılar, bizlere yaşatılan acıları bile gasp etmeleri daha bir dokunur, öfkelendirir beni. Doğrusu yaşatılan acılarımızı sahiplenip kendi acıları diye ilan etmeleri aymazlığına söyleyecek söz bulamıyorum.”

Ayhan Kavak.

1 No.lu T Tipi Cezaevi A-12

Bandırma/BALIKESİR

***

14.11.2016

Kekê Adil Hocama,

Merhaba! Kaç zamandır hiçbir yerden name alamaz hâldeyiz. Oysa eskiden haftada en az 3-5 adet name gelirdi. Tebdil-i mekân ve zamanın getirmesinden kaynaklı olsa gerek. Birçok can yazmıştır, fakat elime ulaşan yok. Belki bir ay önce bir iki kart olmuştur. Cevap da yazdım. Fakat aileye gönderdiğimde en azından telefonla alıp almadıklarını öğreniyorum. Gene aileye yazayım ve onların aracılığıyla değerli Kekême kısa bir nameyle birlikte bir yazı yollayayım dedim. Olur da yakında bir aylık name yazmama müeyyidesi devreye girer, kim bilir...

Değerli Kekême yük oluyorum yazılarla. Malum şu aralar başka göndereceğim yer de yok. Zira garantisi yok... Neyse. Bizler de iyiyiz. Sayımız her geçen gün daha bir artıyor. Bu kez Tekirdağ F ve Kandıra F’den kırka yakın arkadaşı getirdiler. Tabii 2 no.luya da gidenler var. Anlaşılan Kandıra’yı da yeni tutuklananlar için hazırlayacaklar.

...tüm özgür yaşam sevdalılarına selamlarla...

Selam, sevgi ve saygılarımla başarı ve esenlikler dilerim...

Ayhan KAVAK