Tutsak Evrim Konak'ın kardeşi işkenceyi duyurdu

Tarih: 
Pazartesi, 1 Mayıs, 2017

Gördüğüm kadarıyla tutsakların sesini duyurmak için sizler de çaba içerisindesiniz öncelikle bir tutsak yakını olarak sizlere çok teşekkür ederim

 

Gebze kapalı kadın hapishanesinde tutuklu bulunan EVRİM KONAK'ın kardeşiyim.

Sizlere yazmamın sebebi geçen salı 18 nisan 2017 günü ablamın mahkemesi vardı bende mahkemeye katıldım. Ablam EVRİM KONAK mahkemeye getirilirken kadın asker ve gardiyanlar tarafından çıplak arama dayatmalarına karşı insanlık onurunu yerle yeksan yapmak isteyen, devlet gücünü arkasına alan asker ve gardiyanlara direnmiş ve ağır şekilde darp edilmiştir.

 

Mahkeme salonuna getirdiklerinde ellerinde çizikler deri soyulmaları ve kanamalı yaralarının olduğuna bizzat kendim şahit oldum ve ablam maruz kaldığı işkenceyi tutanağa geçirmek istedi ve hakim bizim yanımızda yapılan birşey olmadığını söyleyerek kabul etmedi.

 

Oysa o salondaki herkes biliyordu ki cezaevleri işkencehanelere dönüşmüş ve yaşanılan işkence ellerindeki ve kollarındaki darp izleriyle apaçık karşılarındaydı ve sıkıntılar bununla sınırlı değil: Tutsaklar hastanelere götürülmüyor en basiti yasal olan bir gazeteyi (cumhuriyet) vermekte sıkıntı çıkarıyorlar vs.

 

lütfen tutsakların olmaya devam edin saygı ve sevgilerimle

 

Heval Evrim Konak