Tutsak Karikatürist Nurettin Erenler'den mektup var

Merhaba Değerli Adil Hocam,
    Öncelikle Selam- Sevgi ve Saygılarımı gönderiyorum. Temennim daima iyi ve sıhhatle olmanızdır. Bende oldukça iyiyim. Neyseki bir Adanalı'nın sıcaklardan dem vurması biraz acayip kaçıyor ama Adana'yı çok özlediğimi belirtmeliyim. Şimdi çok değişmiş diyorlar Adana için. En son 25 yıl önce görmüştüm =) Bunca sene değişim ve dönüşümün olmaması olanaksız zaten. Umuyorum bu değişim dönüşüm olumlu yöndedir, ne dersiniz Hocam?..
    Değerli hocam, "Dilek Verelim" ya da "OHAL GÜNLÜĞÜ" başlıklı Nisan 2018 günlüğünün olduğu taahhütlü mektubunuzu aldım ve çok sevindiğimi ve mutlu olduğumu belirtmeliyim. Bu aldığım mektubumuzdan önce göndermiş olduğunuz 2 adet mektubunuz malesef elime ulaşmadı. Güner size iletmiştir zaten. Mektuplarımızın elime geçmemesine çok üzüldüm gerçekten... Özellikle Öykücüğün resminin olduğu mektubunuzun elime geçmemesine epey mütessir oldum. Zira, özlemiştim Öykücüğü. Ama lütfen tekrar gönderir misiniz rica ediyorum Öykücüğün fotoğrafını. Gözlerinden öpün Öykücüğün, ama çok sevdiğimizi de söyleyin, o daima bizim minik Öykücüğümüz...
    "Düşler Tutsak Edilemez" Kampanyasının kitapçığını Sevgili Güner bana göndermişti. Ellerinize, yüreğinize sağlık hocam... Bu tür kampanyaların biz tutsaklar için ne kadar önemli ve değerli olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık diyeyim. Ankara sergisini Sevgili Güner bana iletti hocam; oradaymışsınız. Benim için gelen bir baba-kız gelmişler sergiye, kitapçıktan da almışlar, akrabam olduğunu söylemişler size, ama bir türlü çıkaramadım kimler olduğunu. Sağolsunlar, varolsunlar, bizi hatırlamaları ve sergiyi ziyaret etmeleri çok mutlu etti beni.
    Sevgili Güner sık sık ziyaretime geliyor ve Bizden haberler getiriyor, sizden bahsedeceğim hocam.
    Aklımdayken söyleyeyim, son kitabınızdan bana göndermişdiniz hocam? Elime geçmediğini belirteyim. Okumayı çok istedim. Ellerinize, yüreğinize sağlık hocam, iyi üretiyorsunuz.

    Değerli Hocam,
    Mektubumun sonuna gelirken selam, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum tekrar. Kendinize iyi bakın lütfen, Öykücüğün gözlerinden tekrar öpüyorum ve Tülin yengeme de selam ve sevgilerimi gönderiyorum.
    Ayrıca tüm dostlara selam ve sevgilerimi gönderiyorum.
    Sağlıcakla Kalın...

    *Zarfta 2 adet fotoğraf var.

    Sevgi ve Saygılarımla

Nurettin Erenler

F Tipi Hapishane Edirne