Tutsak Karikatüristten mektup var: Cumhurbaşkanına hakaret etmişim, iddia öyle.

Tarih: 
Pazartesi, 16 Ocak, 2017

“Karikatürlerimi facebook’tan takip edip kullanabiliyor musunuz? İstediğinizi kullanabilirsiniz. Bu arada bir de davam oldu 299’dan. Karikatürlerimde cumhurbaşkanına hakaret etmişim, iddia öyle. 31 Ocak’ta duruşmam var. Adım tarihe geçecek. Böyleyken böyle, gerisi bildiğin mahpus hâlleri.

BARIŞ İNAN:                                 

KOCAELİ-KANDIRA 2 NO'LU F TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

 

18.12.2016

Sevgili Adil Abi merhaba,

Umarım iyisinizdir. Bizler iyiyiz, toteme şükür. Kahvemi alıp sohbete geldim. Koca bardak Türk kahvesi. Hem de köpüklü.

Çok mektup yazmama rağmen size neden yazamadığımı tekrar açıklamama gerek yok sanırım. Onun için sadece özür diliyorum tekrar sizden. Haziranda yolladığınız kartları almıştım, teşekkür ediyorum.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra pek çok hapishanede yaşanan şeylerin pek çoğu burada da yaşandı. Üçlüler altılı oldu, açık görüşler 2 ayda bire, tutuklulara telefon 2 haftada bire düştü. Sohbet, spor önce kalktı, şimdi ayda bir. Biz, aynı havalandırmada kalan üç ağırlaştırılmış da üçlüye alındık. Havalandırma saatimiz yine 4 saat ama geniş, havadar, aydınlık mekânda olmak güzel. OHAL devam mı etse acaba? Bir de aklıma şu geliyor, darbe girişiminde üçlüye geçti, darbe olsa dışarı çıkardık belki de! Tabii nasıl olacağı meçhul! Diğerlerine sohbet, spor verildi ama bize yok, lüküs kamara verdikleri için vermiyorlar sanırım.

Tabii sevkler de oldu. 90 arkadaşımız Balıkesir’e ve kampüsteki T’lere götürüldü. Sanırım hiç siyasi kalmayacak burada. Biz ağırların kalabileceği söyleniyor. Gerçi bin bir çeşit söylenti var. Yaşayıp görüyoruz ancak.

Çok ağır bir yılı geride bırakıyoruz. Ülkenin en kara yılıydı belki de. Geride kaldığına sevinemiyor insan; çünkü önümüzdeki yıl bundan da ağır geçecek gibi görünüyor. Totem sonumuzu hayretsin.

Gazetelerde filan olanağı olanların yurt dışına gittiği, çocuklarını yurt dışına yolladığı yazıyor. Önceden anlayamazdım bunları; ama artık anlamaya başladım. Biz iyi ki içerideyiz. Dışarıda olsak bu süreçte yine içeri gelirdik.

Karikatürlerimi facebook’tan takip edip kullanabiliyor musunuz? İstediğinizi kullanabilirsiniz. Bu arada bir de davam oldu 299’dan. Karikatürlerimde cumhurbaşkanına hakaret etmişim, iddia öyle. 31 Ocak’ta duruşmam var. Adım tarihe geçecek.

Böyleyken böyle, gerisi bildiğin mahpus hâlleri.

Kendinize çok iyi bakın. Arkadaşlara, ailenize selamlarımı iletin lütfen. Yeni yılın sağlık, umut, direnç, özgürlük, aşk getirmesini diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun.

Sevgilerimle