YAZARLARDAN ÇOCUK ÖYKÜSÜ – MASAL İSTENİYOR: TUTSAK ANNNE HAPİSHANEDE ÇOCUK KİTABI HAZIRLAYACAK:

Tarih: 
Pazar, 9 Eylül, 2018

Politik nedenlerle hapse atılan annelerden Gazel Bulut içeride bebeğine hasret yaşıyor. Kendi gibi anneler ve hapishanede ve/ veya dışarıda annesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan çocuklar için bir masal kitabı hazırlamaya karar vermiş. Yazarlardan kısa masal veya çocuk öyküsü istiyor. Bu çağrıya cevap verecek yazar dostlarımıza ricamız yollayacakları öyküyü [email protected] e posta daresine ve aşağıdaki adrese postalamalarıdır.

GAZEL BULUT

1 NO’LU F TİPİ HAPİSHANE A3-9

KANDIRA KOCAELİ

 

“Ben sizlerin ve ulaşabileceğiniz tüm duyarlı yazarların desteklerini bekliyorum. Çocuklar için, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek bireyler için, toplumsal duyarlılığı olan tüm dostlarımızdan masal, öykü istiyorum. “

Merhaba Sevgili Adil Okay,

(…) Tutsak edilerek kızımdan ayrılmak zorunda bırakıldığımdan beri çocuklarına hasret kalan annelerin acısını yüreğimde hissettim. Özlemlerini paylaştım. şimdiye kadar yaptığım en acı paylaşım bu oldu.  Bütün anneler adına, anne ve babalarından ayrı büyümek zorunda kalan çocuklar için, onlara anne ve babalarını anlatacak, bizleri hatırlatıp onları ne kadar çok sevdiğimizi hissettirecek bir masal kitabı hediye edebileceğimizi düşündüm.

 

Ama bu kitap militarizmden, cinsiyetçilikten arındırılmış masallardan oluşmalı. İçinde doğa, insan, hayvan sevgisi olmalı. Umutlarımızdan, güzel geleceğe olan inancımızdan, unutturulmaya çalışılan kültürümüzden parçalar taşımalı.

 

Ben sizlerin ve ulaşabileceğiniz tüm duyarlı yazarların desteklerini bekliyorum. Çocuklar için, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek bireyler için, toplumsal duyarlılığı olan tüm dostlarımızdan masal, öykü istiyorum.(…) Bana posta yolu ile gönderebilirseniz kitabın ulaşacağı tüm anne ve çocukları minnettar kalacaktır.

 

Çiğdem Arjin’in annesi Gazel Bulut.

27.08.2018

 

Gazel Bulut

1 No’lu F Tipi Hapishane A3/9

Kandıra- Kocaeli