M. Zeki Deniz

Bolu Hapishanesine Kitaplarımız Ulaşmış

"Bizim burada 5 kitap sınırlaması devam ediyor. Örnegin en son gönderdiğin iki şiir kitabını yanımdaki
iki kitap ile değiştirerek alabildim. Haftalık gazeteler, aylık dergiler halen verilmiyor bize.
Telefon sorunumuz ’da olduğu gibi devam ediyor. Biz telefon açtığımızda daha konuşmadan hem bizim hem karşımızdaki ailemizin adımızı ve soyadımızı söylememizi “tıpkı askeri kışladaki tekmil verildiği gibi” dayatıyorlar. Bunun dışında 'da sorunlar devam ediyor fazla uzatmayayım."

M. Zeki DENİZ.
F Tipi Kapalı Hapishane A 12 / 35 Bolu

***

Bolu Hapishanesinden Mektup Var: "Paşa” hazretleri, korku imparatorluğunu inşa etmeye çalışıyor

“Hapishanelerdeki sorunlar, keyfi uygulamalar, hak ihlalleri, tüm yoğunluğuyla devam ediyor. “Paşa” hazretlerinin her canı sıkıldığında oturup birkaç kanun hükmünde kararname (KHK) yayımlıyor. Tüm bunlardan en çok nasibini alan hapishaneler oluyor. Hayatı bir bütün olarak korku sendromu ile yaşayan “paşa” hazretleri, korku imparatorluğunu inşa etmeye çalışıyor. Her yıl onlarca hapishanenin açılışı yapılıyor. Kendisi gibi düşünmeyeni, inşa ettiği hapishanelere dolduruyor.”

M. ZEKİ DENİZ

F TİPİ KAPALI HAPİSHANE BOLU

 

Bolu hapishanesinden yeni mektup var

Sevgili dostlar, Merhaba!

Uzun bir aradan sonra senden, sizlerden haber almak, iyi olduğunuzu bilmek, sevindirdi beni. Uzun zaman senden haber gelmeyince, biraz da merak etmiştim.

Bu ülkede Aziz Nesin’lik davalarla karşılaşmak, normal bir hal aldı neredeyse. Ancak senin de bildiğin gibi, böylesi ucube dava, “genelge” “yönetmelik” ve uygulamalarla karşı karşıya kalan hapishanedekiler oluyor. Hele şu F Tipi genelgeleri baştan sona kadar insan mantığıyla bağdaşmayan şeylerle dolu. Neyse, uzun hikaye ve tüm bunlara vakıf olan birisin.

Sayfalar