Ahmet Bilge

Yazar Karikatürist Ahmet Bilge'ye kendi yasal kitabı bile yasak

“Dışarıdan gönderilen kitap-dergi-gazete gibi yayınlar verilmiyor. Sıkıntı hâlâ devam ediyor. Hadi bir yere kadar cezaevi kütüphanesinden okunabilecek kitaplardan yararlanıyorsun ama ondan sonra ne olacak? yani problem ciddi. Diğer çoğu problemden daha ciddi bence. Uygulamanın OHAL ile sınırlı olup olmadığı konusunda da net bir şey söylenmiyor. “

AHMET BİLGE

E TİPİ KAPALI HAPİSHANE C-10

ELBİSTAN- K. MARAŞ

 

 

24.04.2017

Merhaba Kekê Adil

Dilerim iyisin. Gönderdiğin kartı ve çizimleri aldım, teşekkür ederim. (…)

Tutsak yazar ve karikatürist Ahmet Bilge'den İki Yeni Kitap

Ahmet Bilge'nin yeni çıkmış kitabı "Rüyabank"ta, yayınlanmış diğer öyküleriyle iç içe, birbirine eşdeğer ve aralarında güçlü bir bağ olan yeni ve farklı konular var. Bu öykülerde bilimkurgu, fantastik ve çağdaş temalara rastlamaktayız.Birikim,gözlem ve çalışmanın eseri renkli ve popüler portreler canlanmaktadır gözlerimizin önünde. Öncekilerde olduğu gibi açıkça gülmesek bile, bu öykülerde de ironi büsbütün gözden kaçmamaktadır.

HAPİSHANEDE KUR'ÂN-I KERİM BİLE YASAK

“Dışarıdan gönderilen gazete, dergi ve kitapların artık içeri verilmeyeceğini söyledi idare. Yasaklı olup olmadığına bakılmaksızın. Adli mahkûmlara dışarıdan gazete, dergi, kitap vb. yayınlar gelince kendilerine verilecek; ama siyasilere verilmeyecek. Tüm bu hususları kendileriyle konuştuğumuzda genelgeyi gerekçe gösterdiler.

Fetöcülere gelen Kur’an-ı Kerim’leri bile vermediklerini söylediler.

AHMET BİLGE

E tipi Ceza İnfaz Kurumu C- 10

Elbistan – K. Maraş

Merhaba Kekê Adil,               28.02. 2017

Tutsak karikatürist anlattı: Bir Kitap Kapağının dramatik öyküsü

"Kitabın kapağını görünce hemen tanıdım. Kapakta, yıllar önce çizdiğim “bir karikatür” vardı... Kitabın içeriğiyle de tam örtüşen bir konusu, hikâyesi vardı o karikatürün. Anlatayım. Cezaevinde yazıştığımız bir kadın arkadaş kanser olmuştu..."

Ahmet Bilge

E Tipi Hapishane C-10

Elbistan - K.Maraş

***

Sevgili Adil Abe,

Tutsak Karikatürist Ahmet Bilge'den hepimize teşekkür var

Tutsak karikatürist AHMET BİLGE Elbistan hapishanesinden yazdı:

“Biz içeridekiler için dışarıya açılan bir pencere olmanız da ayrı bir destek. Tüm yaptıklarınızın biz içeridekiler için derin anlam ve öneminin olduğunu bilmenizi isterim.  İçerisi için yaptığınız her şey için kendi adıma teşekkür ederim… “

Değerli Adil Heval 21.06.2015

Bu gün öğle vakti yağmur yağdı. Neredeyse haziran bitecek ama yağdı. Zaten bu mevsimlere bir şeyler olmuş. En azından bıraktığımız gibi değiller.

Sayfalar