Erol Zavar

HAPİS GAZETECİLERDEN MEKTUPLAR II: Erol Zavar 'Not Defterini Vermediler...'

 
Artık “ne kadar rezil olursak o kadar iyi” anlayışı hakim oldu. Artık hukuk değil, fiili güçle yürüyor işler.
Erol Zavar İstanbul - BİA Haber Merkezi 16 Mart 2016, Çarşamba 00:01
 

Hem gündemin yoğunluğu ve elbette hapishaneye hak gaspları olarak yansımaları hem de sağlık sorunları düzenli bir yazışma yapmamı engelleyebiliyor. Özellikle son iki yıldır bu durum rutin hal aldı. 

Hasta Tutsak Erol Zavar'dan bir öykü: GENERAL VE PANTOLON

Ön not: Görülmüştür Ekibi olarak, bize tutsaklardan gelen edebi ütünleri web sitemizde yayınladığımız gibi, dergilere de yolluyoruz. Duyarlı olan yazı işleri tutsak ürünlerine de yer veriyor. Güney Dergisi yıllardır tutsak ürünlerine yer verdiği gibi dergiden hapishanelere de yolluyor. Yayın hayatına yeni katılan Sancı, Mevsimlik dergi, Arasöz yanısıra Bursa'da yayınlanan Çini Kitap da bu katkıyı sunmaya başladı.

Erol Zavar'ın bize gelen bir öyküsü Çini Kitap'ın son sayısında yayınlanmış.

Erol Zavar'ın öyküsünü paylaşıyoruz.

ŞAİR EROL ZAVAR TEK KİŞİLİK HÜCREDE ÖLÜMDEN DÖNDÜ

ŞAİR EROL ZAVAR TEK KİŞİLİK HÜCREDE ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Erol Zavar Ekibimizden bir arkadaşımıza yolaldığı mektupta yaşadıklarını anlatmış. ve hasta haliyle de olsa şiir yazmayı ihmal etmemiş bir şirile bir de Armağan yollamış.

“NİSAN’IN 21’İNDEN HAZİRAN’IN 22’DİNE DEK TEK KALDIM. HÜCRE CEZALARI NEDENİYLE. (…) HEMEN AKABİNDE CİDDİ BİR BAĞIRSAK ENFEKSİYONU GEÇİRDİM. EĞER BU ENFEKSİYON BEN TEK KALIRKEN OLSAYDI SONUCU ÇOK KÖTÜ OLABİLİRDİ. ÇÜNKÜ HASTANEYE GÖTÜRÜLÜRKEN SONUNDA YARI BAYGINDIM.”

 

EROL ZAVAR

1 NO’LU F TİPİ HAPİSHANE

C-10-95 SİNCAN – ANKARA

Sayfalar