Kızıl Bayrak

Hasta tutsağa hastanede öldüresiye saldırı

Cengiz Sinan Halis Çelik, Silivri Hapishanesi Kampüs Hastanesi'nde önce IŞİD'lilerin ardından askerlerin öldürme kastıyla fiziki saldırısına uğradı.

Efrîn saldırısı sonrası içerdeki devlet terörü hapishanelerde kendini çok daha net gösteriyor. Silivri Hapishanesi Kampüs Hastanesi'nde hasta tutsak Cengiz Sinan Halis Çelik'e önce IŞİD'liler, ardından askerler saldırdı.

Şakran Hapishanesinde saldırılar sürerken tutsaklar direniyor

Şakran 2 ve 4 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevlerinde siyasi tutsaklara yönelik baskı ve saldırılar artarken, 4 No’luda kalan tutsaklar baskılara karşı görüşlere çıkmama eylemi başlattı.
 

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Şakran Cezaevi her gün tutsaklara dönük hak gaspları ve saldırılarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Siyasi tutsaklarla dayanışmaya

OHAL’le birlikte yasal keyfiyet silahını eline alan iktidar, kendisine muhalif olan tüm kesimlere dönük tutuklama terörüne hız verirken, hapishanelerde de devrimci-siyasi tutsaklara dönük işkence ve tecrit uygulamalarını yoğunlaştırdı.

Hapishanedeki hasta tutsakların tedavileri engelleniyor. Ameliyat veya muayene tarihleri belli olan tutsaklar hastaneye aylar veya yıllar sonra götürülüyor. Yine ölümcül hastalıklar da dahil kullanmaları gereken ilaçlar tutsaklara verilmiyor. Gelinen yerde hasta tutsaklar ölüme mahkum ediliyor.

Hasta tutsak Sabriye Çaçan serbest bırakılsın

Hasta tutsaklar için Taksim’de gerçekleştirilen F eyleminde bu hafta Sabriye Çaçan’ın sağlık durumu anlatılarak Çaçan ve diğer hasta tutsakların serbest bırakılması istenerek zorunlu sevk işkencesine son verilmesi istendi.

Bugün Taksim’de  171.’si gerçekleştirilen ‘F’ eyleminde 2008 yılında tutuklanan 66 yaşındaki Sabriye Çaçan dosyası gündeme getirilerek, hasta tutukluların tahliyesi talep edildi.

Sayfalar