22 Yıldır Tutsak Olan Gönül Bulut Şakran Hapishanesinden yazdı

Tarih: 
Pazartesi, 6 Mart, 2017

“Malumunuz coğrafyamızda büyük acılar, sıkıntılar ve de zorbalıklar yaşanıyor. Aykırı duran sesler, soluklar yok edilmek isteniyor. İçerdeki yoğunluk artık katlanılır gibi değil. Yasaklar kısıtlamalar ve de denetim akıl sınırlarını çoktan aştı. Bunları buradan anlatmaya çalışsam kesinlikle bu binbir zorlukla yazdığım bu mektup da ulaşmaz. O nedenle anlayabileceğini bildiğimden geçiyorum. Dışarının zulüm atmosferi içeride tanımsız bir hal aldı. Biz bilinenin, görülenin ve de okunan zulüm tarihinin en beterini yaşıyoruz. Ve de dayanmaya çalışıyoruz. “

GÖNÜL BULUT.

KADIN KAPALI CEZAEVİ. A.10 ODA. ŞAKRAN – ALİAĞA/ İZMİR

 

                                                                                                                                                                       07.02.2017

 

        Merhaba Adil Abi,

   Dilerim iyisiniz, sana ve de şahsında bütün güzel insanlara kucaklar dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

   Ne zamandır size mektup yazamadım abi. Çünkü normal bir gün yaşamadık. Her gün giden günü aratır şeyler yaşadık. Ve de uğraştırıyor hani denir ya “zulmün artsın” bizde öyle dedik. Senin zulmün varsa bizimde binlerce yıllık deneyimle bezenmiş yüreğimiz var. Yüreğimize tutunduk ve nihayet kış güneşi de olsa içimizi ısıtıyor. Anlayacağın gibi hücrelerimizin penceresinden içeri güneş vuruyor. Sandalyemi aldım, kağıt kalemle birlikte güneşe oturdum. Dilerim bu güneş bütün insanlığı ezilenleri ve mazlumları aynı sıcaklıkta ısıtır.

   Dilerim her şeye rağmen iyi ve de sağlıklısınız. Size ve o büyük yüreklerinize ihtiyacımız var. En çok da böylesi zamanlarda. Bu günlerde ancak direnenlerin ışıklı izinden yürüyerek bu karanlığı aşabiliriz. O nedenle çok iyi olun lütfen.

   Adil abi yazamadık ya sakın seni unuttuğumuzu düşünme. Hiçbir zamanda düşünme, sen ayırımsız bütün tutsakların Enternasyonalist abisi, dostu ve de yoldaşısın. Dolayısıyla bütün halkların değerli bir evladısın. Biz hepimiz sende yaşayan bir efsaneyi görüyoruz. Ve aklımıza şairin şu dizeleri geliyor “Yüreğin kadar büyüksün unutma” evet yüreğin kadar halklarsın, halkların kardeşliğine dair büyük inançsın.

   Malumunuz coğrafyamızda büyük acılar, sıkıntılar ve de zorbalıklar yaşanıyor. Aykırı duran sesler, soluklar yok edilmek isteniyor. İçerdeki yoğunluk artık katlanılır gibi değil. Yasaklar kısıtlamalar ve de denetim akıl sınırlarını çoktan aştı. Bunları buradan anlatmaya çalışsam kesinlikle bu binbir zorlukla yazdığım bu mektup da ulaşmaz. O nedenle anlayabileceğini bildiğimden geçiyorum. Dışarının zulüm atmosferi içeride tanımsız bir hal aldı. Biz bilinenin, görülenin ve de okunan zulüm tarihinin en beterini yaşıyoruz. Ve de dayanmaya çalışıyoruz.

   Abi adıma gönderdiğin gazeteleri, binbir emekle yaptığınız elişi kartları ve iyi dileklerini aldım. Yürekten teşekkürler.

   Bende bu mektupta kendi resim çalışmalarımın bir fotoğrafını gönderiyorum. Abi senin desteğinle resim çalışmamı uzaktan da olsa hala yürütmeye çalışıyorum. O nedenle bundan sonra ürünlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu desteğin çok kıymetli benim için sonsuz teşekkürler sana ve bana yılmadan, yorulmadan destek olan resim öğretmenim Yasemin ARSLANTAŞ’a.

   Kendinize çok iyi bakın. Sizi candan yürekten sonsuz sevgi ve özlemle selamlıyorum. bütün değerli dostlara selamlar.

                                           Özgür ve Barış Dolu Yarınlarda Görüşmek Dileğiyle    

 

                                                                           Gönül BULUT

                                                                                 İZMİR

 

 

Not: Adil abi tam mektubu bitirmiştim. Gebze Kadın Kapalı Cezaevinde bulunan yeğenim Selvi Kalen’in sevki buraya çıkmıştı geldi. O da iyidir. Sana ve bütün dostlara selamları var. Yolculuğu iyi geçmiş. Bunu belirtmemi istedi. Sizin değerli çabanızla olmuş. Çok ama çok teşekkürler. 1 adet çizimlerimin resmi var mektubumun içinde selamlar.

                                                                                                               Gönül Bulut

İlişkili İçerik