600 Filistinli hasta tutsak var

FKÖ bağlı Esir İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Karaki'nin açıklamasına göre İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutsak sayısı 7 bini buldu. İşgal rejimi 600 hasta tutsağın tedavi hakkını engelliyor.

Ürdün parlamento binasında Filistin Parlamenterler Komisyonu Başkanı Yahya Suud ile basın toplantısı düzenleyen Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Esir İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Karaki, Filistinli tutsaklar hakkında bilgi verdi. Karaki, şunları söyledi:

"İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların serbest bırakılması için Arap ülkelerinden daha fazla destek bekliyoruz. Aralarında Filistin Yasama Konseyi üyelerinin de bulunduğu, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklu sayısı 7 bine ulaştı. Bunların 600'ü hasta olup gerekli tedaviyi göremiyor."

Filistin Parlamenterler Komisyonu Başkanı Suud ise Ürdün hükümetine seslenerek tutsakların serbest bırakılması için İsrail ve ABD’ye bası yapmasını talep etti. Suud, İnsan hakları örgütlerinden, birçoğu kanser ve şeker hastası olan hasta tutukluların tedavi edilmesi için İsrail'e baskı yapmalarını istedi.

Kaynak: www.kizilbayrak.net

İlişkili İçerik