Arkadaşımız hocamız ve destekçimiz Dr. Özgür Uçkan'ı kaybettik

Üzgünüz. Arkadaşımız hocamız ve destekçimiz Dr. Özgür Uçkan'ı kaybettik. Özgür Uçkan, başından itibaren çalışmalarımıza destek olmuş duyarlı bir aydındı. öncelikle eşi ve kızına başsağlığı diliyoruz. Evrensel gazetesinden aldığımız aşağıdaki yazıyla onu saygıyla anıyoruz.

Görülmüştür Ekibi

"Türkiye'de özgür internet mücadelesinin öncülerinden, akademisyen, Alternatif Bilişim Derneği ve Türkiye Bilişim Derneği üyesi Dr. Özgür Uçkan, dün gece Paris'te yaşamını yitirdi.

Vefat haberini eşi İlhan Uçkan duyurdu. Özgür Uçkan, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

1961 doğumlu Özgür Uçkan'ın,  Literatür Yayınları’ndan “E-Devlet, E-Demokrasi ve Türkiye”, Cemil Ertem ile birlikte Etkileşim Yayınları'ndan, “Wikileaks: Yeni Dünya Düzenine Hoşgeldiniz” adlı kitapları yayımlanmıştı. Gazetemizde de yazıları yayımlanan Uçkan, haftalık bilgi teknolojileri dergisi “Bthaber”de köşe yazarlığı yaptı.

Özgür Uçkan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde bilgi ekonomisi, ağ ekonomisi, yaratıcı endüstriler, enformasyon tasarımı ve yönetimi, iletişim tasarımı, tasarım yönetimi konularında lisans ve lisansüstü düzeyde, Yeditepe Üniversitesinde bilgi ve inovasyon stratejileri konusunda lisansüstü düzeyde dersleri verdi.

Özgür Uçkan'ın evrensel yazıları:

Yeni 5651 internet sansür ve gözetimine, kaba güce karşı matematik

Internet, mahremiyet ve kişisel verilerin korunması

Facebook: bir mahremiyet cehennemi mi?

İnternet 30 yaşında...

Gezi direnişi ve sosyal medya: İletişim örgütlenmektir!

Kaynak: www.evrensel.net

İlişkili İçerik