DİSK'in Tutuklu Tek Yöneticisi Yazdı: SESİMİZİ DUYUN DUYURUN

“ Ben Barış ARAS, Izmir Disk Genel-İş Sendikası 2 No‘lu Şube Yöneticisi'ydim tutsak düşmeden önce. Evet  DİSK‘in tutuklu tek yöneticisiyim. Tutuklandığımda 5 yaşında olan oğlum Ulaş, şu an 9 yaşında ve zulmü benden daha yoğun yaşıyor. En azından İzmir‘de her hafta görebildiği babasını şimdi imkansızlıklar nedeniyle, okulun aksamaması için kaç ayda bir görecek? Sürgün sonrası babasının yüzünde, ellerinde şişlik ve morlukların nasıl olduğunu çok iyi anlayabiliyor. TV haberlerindeki gördüğü siyasetçilere dişlerini sıkarak tepki gösterdiğini söylüyor haklı degil mi? „

BARIŞ ARAS

1 Nolu F Tipi Cezaevi

EDİRNE

***

Merhaba,

Öncelikle selamlarımızı iletiyor çalısmalarınızda başarılar diliyoruz. Kısa süre öncesine kadar sizlere Izmir 1 No'lu F Tipi'nden yazıyorduk, şimdi Edirne F Tipi  Hapishanesi'ndeyiz. Ege'den Trakya sınırına elbette kendi isteğimizle gelmedik. Binlerce tutsak gibi biz de sürgün  sevk furyasından nasibimizi aldık. Sürgün sevklerin nasıl yapıldığını tahmin edilebilirsiniz sanırım, tıpkı polis operasyonlarındaki gibi baskın sonrasi eller ters biçimde kelepçelenip saldırarak ring arabasına atıldık 1.80 e 1.20 çapındaki  hücrelere bölünmüş ring araclarında altışar kişiyle 10 saatlik yolculuk sonucu geldigimiz yerden ,güle güle, şu an bulundugumuz mekanlara hosgeldiniz karşılasmasıyla tecrid hücrelerine atıldık. Bu karşılamalarda neler yaşadığımızı anlatmaya gerek var mı? Zaten yazsakta engellenecegi de kesin. Yazmak yasak ve sakıncalı...

Biraz da kendimden bahsedeyim, ben Barış ARAS Izmir DİSK Genel-İş Sendikasi 2 No'lu Şube yöneticisiydim tutsak düsmeden önce. Evet  DİSK'in tutuklu tek yöneticisiyim.

Suan FETÖ’cü - Darbeci diye tutuklanan  polis ve hakimlerin ortaklaşa hazırladıkları sahte belgelerle tutuklandım. Ne belgelerin gerçekliğini ne de nasıl elde ettikleri taleplerimize rağmen açıklanmadan hakkımda cezalar verdiler ve şu an yine Darbeci vs. dolayı tutuklanan yargıtay üyeleri tarafindan da  onaylandı.

Beraat talep eden savcılar, verilen cezalara itiraz eden savcılar yargıtayın beraat taleplerine rağmen şu an 4. yılımı doldurdum hapishanede ve bir süre daha buradayım. Yani beni tutuklayan ve cezamı yargıtayda onaylayan polis, hakim ve savcılar Darbeci Kumpascı ve Komplocu diye içerdeler, ben de içerdeyim. Peki bu  darbeci, kumpasçılar sadece mevcut iktidara komplo kurunca mı suçlu oluyor? Peki adaletsizlik burada bitiyor mu?

Tutuklandığımda 5 yaşında olan oğlum Ulaş, şu an 9 yaşında ve zulmü benden daha yoğun yaşıyor. En azından İzmir‘de her hafta görebildiği babasını şimdi imkansızlıklar nedeniyle, okulun aksamaması icin kaç ayda bir görecek? Sürgün sonrası babasının yüzünde, ellerinde şişlik ve morlukların nasıl oldugunu çok iyi anlayabiliyor. TV haberlerindeki gördüğü siyasetçilere dişlerini sıkarak tepki gösterdiğini söylüyor haklı degil mi?

Kendine, demokratım, solcuyum, devrimciyim, sosyalistim , zulmün karşısındayım demenin; her zamankinden daha zor olduğu bir süreçten geçiyoruz . Bedelini göze alamadan başını dik tutmanın kimliğini, kişiliğini korumanın mümkünü yok.

(…)

Dört duvar arasında kan-can bedeli  direnen tutsakların sesini duymanızı, kamuoyuna duyurmanızı diliyoruz.

Buna inanıyor; duyarlı olacağınızı biliyoruz. Ataol Behramoğlu'nun bugünlere tercüme olan ölümsüz dizeleriyle bitiriyorum...

Selamlarımla...

***

 

Günümüzde insan olmanın

Çok ağır bedeli var

Ya parçası olacaksın

Ya seni de parçalar

   

    Oysa insan olmak

    Çoğalabilmektir başkalarıyla

    İnsansın, birisinin canı yanarken

    Senin de canın acıyorsa....

                               A.Behramoğlu

 

BARIŞ ARAS

 28.08.2016