Kitap Yolladığımız Tutsak Sancar Tunca'dan Teşekkür Mektubu

             

  ...İncir ağacının fotoğrafını da çok güzel çekmişsiniz. Bazı arkadaşlar yirmi küsür yıldır inciri dalında görmemişler. Haliyle bu biraz eskiye gitme , espriler yapma ve gülme konularına yol açtı.Görseniz bu fotoğrafın üzerine anca bu kadar anı anlatılır dersiniz....

 

                  Merhaba değerli Gamze Arkadaş;

               Öncelikle iyi olmanızı diliyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum .

Genel olarak durumumuz iyidir.Cezaevlerinin durumu ve şartları biliniyor. Keza son dönemlerde nasıl bir sürece evrildiği de gözler önündedir. Her şeye rağmen yaşam devam ediyor, umutlarımız diriliğini koruyor.

               Değerli yoldaş, göndermiş olduğun dört adet kitabı ve kartpostalı aldım. Bu duyarlılığından ve verdiğin emekten dolayı çok teşekkür ederim. Bu kitapların gelmesi için aslında daha öncede uğraşmıştım . En son bir arkadaşa kitap listesini göndermiştim. Direk bu listeden kitap göndermeniz bizler için iyi oldu. Malum cezaevinde şartlar ve imkanlar bellidir. Kitaplardan sonuç alabilmek için sistemli ve programlı okumak gerekiyor. Ne yazık ki bu durum cezaevlerinde pek mümkün olmuyor .Genelde dışarıdaki duyarlı insanlar kitap gönderiyorlar.Fakat belki konular üzerinde olmadıkları için okunan şeyler çok dağınık ve parçalı oluyor . Eh tabi onlarında durumlarını biliyoruz elbet. Ellerinden küçük bir şey de gelse bunu güzel düşüncelerle  gerçekleştirmek istiyorlar . Burada zaman bol olduğu için gönderilen kitapların tümünü okuma şansımız oluyor. Dediğim gibi okunan şeyler belli bir program dahilinde olmayınca, edinilen bilgiler de eklektik kalıyor. Bunun yanında da bazen gönderilen kitapların aynısı bizde de oluyor. O zamanda biz bu kitapları farklı cezaevlerine gönderiyoruz. Her halükarda kitapları okutuyoruz. Teşekkür mektubundan ziyade şikayetnameyi dönüştü galiba.

               İncir ağacının fotoğrafını da çok güzel çekmişsiniz. Bazı arkadaşlar yirmi küsür yıldır inciri dalında görmemişler. Haliyle bu biraz eskiye gitme , espriler yapma ve gülme konularına yol açtı.Görseniz bu fotoğrafın üzerine anca bu kadar anı anlatılır dersiniz.

               Değerli Gamze Heval, bütün arkadaşlar size ve şahsınızda bütün ''Görülmüştür'' ekibine çok çok teşekkür ediyorlar , selam ve sevgilerini gönderiyorlar.

               Kendinize iyi bakın. Sağlıcakla kalın.

Silav u Rez

Sancar TUNCA

İzmir 3 Nolu T Tipi K.C.İ.K