SİYASİ TUTUKLULARLA DAYANIŞMAK İÇİN DIŞARIDAN İÇERİYE KİTAP KÖPRÜSÜ

Yanı başımızdan aldılar Onları.

Sokakta birlikte yürürken, çay bahçesinde yan masada otururken, mitingde dirsek dirseğeyken, okulda sıra arkadaşımız, mahallede komşumuz, oyun arkadaşımız ve çocukluğumuzken… Apansız götürdüler içimizden Onları. Kırk kilit kapatıldı üstlerine. Semtlerine umutsuzluk, teslimiyet, yenilgi uğramadan yıllardır oradalar; her tip hapishanede, kör hücrelerde, sorgu odalarında, süngerli hücrelerde, tecritte…

O ‘yüksek güvenlikli’ duvarlarının ardına hapsederlerse, seslerimiz ulaşmaz sandılar birbirine. Sandılar ki şarkı söylemekten, umudu büyütmekten, gelecek güzel günleri düşlemekten vazgeçerler-vazgeçeriz.

Her türlü baskıya inat, ‘yüksek güvenlikli’ duvarlarının karşısına inatçı dayanışmalar ördük, örüyoruz, öreceğiz. 23 Şubat’ta binlerce siyasi mahpusa kitap göndereceğiz. Kitapların arasına sokağın seslerini, Gezi’nin yüzlerini koyacağız. Onlarsız eksiğiz, Onlardan vazgeçmeyeceğiz.

Sesimizi çoğaltalım diye; okuduğunuz, beğendiğiniz öykü, roman, araştırma, şiir kitapları/dergileriyle birlikte sizleri de çağırıyoruz. Her zamanki gibi; kitabı olan kitabını, olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin.

Dışarda Deli Dalgalar İnisiyatifi
Görülmüştür Ekibi
Yapı Sanat Evi

Tarih: 23 Şubat 2014 Pazar
Saat: 12.00
Yer: Yapı Sanat - Kızılay
Adres: Mithatpaşa Cad. No:39 Kat:1 Daire:2 Kızılay/ANKARA

İlişkili İçerik