TAYAD’lı Ailelerden Hasta Tutsaklar Açıklaması

HASTA TUTSAKLARI ZÜLMÜN HÜCRELERİNDE ÖLDÜRTMEYECEĞİZ!

HASTA TUTSAKLAR SERBEST BIRAKILSIN!

HASTA TUTSAK SÜLEYMAN ACAR SERBEST BIRAKILSIN!

Aylardır hasta tutsakların serbest bırakılması için Taksim Tünel’den Galatasaray Lisesine kadar yürüyor, oturma eylemi yapıyoruz. Devlet ise bizim bu mücadelemizi görmedim- duymadım- bilmiyorum diyerek üç maymunları oynuyor, tecrit ediyor, medyayı duyarsızlaştırıyor.

Bunlarla bizi yıldırmaya çalışan devlet şunu aklına iyi koysun. Bizim evlatlarımız o dört duvar arasında ölümü sayarken, bizler yılmaz tam tersi mücadelemizi büyüteceğimizin öfkesiyle hareket ederiz.

Dört duvar arasında gün gün eriyen bedenlerin hesabını vereceksin!

Bizler hiç kimseye benzemeyiz! Tarihimiz ananın ak sütü kadar temiz, onurludur.

Evlatlarımızın arkasında, onlarla birlikte mücadele eder, onlarla birlikte ölürüz.

Nice örnekler var evladı için gözünü kırpmadan ölen analar-babalar.

Bunları da görmezden gelebilir misiniz?

Sen görmezden gelsen bile, tarih yazacak anaların evlatları için ölümün üzerine gülerek gittiğini. İşte bizim tarihimiz bu kadar berrak. Açıklayamayacağımız hiç bir şey yok.

Peki ya siz…

Siz nasıl açıklayacaksınız tecriti, tecrit için ölen 122 şehidi, sessiz imhaları…

Açıklayamayacaksınız. Çünkü siz katilsiniz. Evlatlarımızın katili…

O dört duvar arasında hücre hücre erittiğiniz Güler Zere’nin, her hafta 6 tabutun çıktığı, isimlerini dahi bilmediğimiz insanların katilisiniz.

Açıklayın hapishanede yatan hasta tutsak olan Süleyman Acar neden hala hapishanede?

Yıllar önce öldü diye bıraktığınız, kafatasında platin olan, burnundan oluk oluk kan akan Süleyman Acar neden hala hapishanede?

Doktorların hapishanede kalamaz dediği Süleyman Acar neden hala hapishanede?

Bu sorularımızın cevabını istiyoruz. Başına gelecek herhangi bir olayda, hapishane yönetimi sorumlu olacaktır.  Bilmiyorum, duymadım diyemezsin.

Bunu diyen yalancı, sahtekardır.

Bizler aylardır hasta tutsaklar için yapmadığımız hiçbir şey kalmamışken sizler bilmiyorduk diyemezsiniz. Yarattığınız, o çok güvendiğiniz f tipi hapishanelerin hastalık yarattığını çok iyi biliyorsunuz. Bu ölümlerin hesabını soracağız. Yüreği yanan analarımızın babalarımızın kaybedecek başka bir şeyleri kalmamıştır. Gün hesap günüdür ve o gün geldiğinde, sizler kaçamayacaksınız, hesap soracak analarımız, hesap soracak babalarımız.

TAYAD'lı Aileler olarak, Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Hapishanesi'nde bulunan hasta tutsak Süleyman ACAR'ın, hapishaneden çıkmasını ve tedavilerinin daha rahat bir şekilde sürdürmesini istiyoruz.  Bir insan olarak en doğal hakkı olan yaşam hakkının elinden alınması, adaletsizliğin bir göstergesidir. İnsan yaşamı saçma, temelsiz gerekçelerle tehlikeye atılamayacak kadar değerliyken, neden f tipi hapishanelerde öldürtülüyor evlatlarımız bize açıklayacaklar.

Bu duruma izin vermeyecek, kampanyamız doğrultusunda Süleyman ACAR'ın tahliyesini isteyeceğiz. Bizler ne dediysek yaptık. Nasıl ki Güler ZERE'yi alacağız dedik aldık, Mete DİŞ'İ alacağız dedik aldık, Kemal AVCI'yı alacağı dedik aldıysak, bugün de SÜLEYMAN ACAR için aynı şeyleri diyoruz. Ve anneler babalar olarak evlatlarımız için yapamayacağımız hiç bir şey yok.  Derhal Süleyman ACAR serbest bırakılmalıdır.

HASTA TUTSAK SÜLEYMAN ACAR SERBEST BIRAKILSIN!

DEVRİMCİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

TAYAD’LI AİLELER

Kaynak: www.halkinsesitv.com

İlişkili İçerik