"Yaşamın direniş, direnişin yaşam olduğu hakikatini her yerde ve her koşulda felsefesi, ilkesi kılanları hiçbir şey durduramaz, "

"Yaşamın direniş, direnişin yaşam olduğu hakikatini her yerde ve her koşulda felsefesi, ilkesi kılanları hiçbir şey durduramaz, yıldıramaz, korkutamaz... 12 Eylül'ün yıldönümünde idamları tartışanlar, ağaç diye Darağacı dışında bir şey bilmeyenler, tüm bunların denenmiş, sınanmış ve işe yarayan saldırı ve psikolojik savaş yöntemi olduğunu elbette biliyorlardır."

Deniz Tepeli. 1 No’lu F Tipi Hps. A-13.7 Kandıra / KOCAELİ

***

Sevgili Adil Arkadaş, Merhaba

Senin şahsında tüm oradaki dostları selamlıyorum.

Umarım covid-19 nedeniyle bir sorun yaşamıyorsunuzdur, sağlığınız iyidir. Aklımız sizlerde, dışarıda. Nispeten korunaklıyız bu koşullarda. Eh üstüne, krizi fırsata çevirme de mahir ezenlerin, Bu vesileyle tüm haklarımızı sıfırlamaya çabaları ile de iyice bir korunaklı olduk!

Avukat görüşleri bile, yasaya aykırı olarak, kapalı görüş şeklinde yapılıyor!

Sürgün sevkler durmuyor, yeni değil eski normal yani!

Olsun, bizim de eski ve her dem normalimiz engellere, koşullara takılmamalı. Yaşamın direniş, direnişin yaşam olduğu hakikatini her yerde ve her koşulda felsefesi, ilkesi kılanları hiçbir şey durduramaz, yıldıramaz, korkutamaz... 12 Eylül'ün yıldönümünde idamları tartışanlar, ağaç diye Darağacı dışında bir şey bilmeyenler, tüm bunların denenmiş, sınanmış ve işe yarayan saldırı ve psikolojik savaş yöntemi olduğunu elbette biliyorlardır. Ama tükenişleri onlara başka bir “çözüm” bırakmıyor; “Astrologlar” bile, akşam kuşağı denilen en çok izlenen saatlerde, ‘ciddi’ haber kanallarının ‘ciddi’ programlarına katılıp üstelik en çok izlenen program olabildikleri yorumlarında sosyalizmden söz ediyorlardı. Yıldızlar bile bizi söylüyor .

 Devrimci iyimserliğimizin tüm dünyayı saracağı, kadın direncinin herkese ilham olacağı ve covid-19, cinsiyetçilik, ırkçılık, özel mülkiyet, bireycilik dahil her tür kapitalist salgına karşı Sosyalist aşının tek tedavi yöntemi ….,  tüm ezinlenlerce birlik ve dayanışmayla uygulanacağına sonsuz İnancımız var. Amazonların, Spartaküslerin, Şeyh Bedrettinlerin, Pir Sultanların, ………., Ekim’in soluğu bizimle, rüzgarı arkamızda, düşleri bizlere emanet.

Size 2 adet karikatür gönderiyorum. Barış'ın çizimleri, güncel konular. Dileyen arkadaşlar paylaşabilir, seviniriz.. Herkese aittir ürünler, emekler. Yani ezilenlere, halkımıza, dostlarımıza. Birimizin değil bizim, hepimizindirler.

Sergi açılmış, gazetede okumuştum, Fulya da bahsetti. Oldukça yoğun ilgi olduğu söyleniyordu. Kutluyorum. Bunca zor ve olanaksızlıklar içinde üstelik ortak, birlikte emekle ince ince örülmüş bir süreç, çok daha anlamlı ve kıymetli böylesi şartlar altında.

Özgürlüğümüzün düşlerde değil kim dünyada hakikat olduğu günlerin yakın olduğuna sonsuz inançla, sevgiyle selamlıyorum sizleri. Tüm dostlara selamlar, sevgiler, başarılar.

Eme bi serkevin!

Deniz