Adil Okay

Grup Yorum'un Talepleri Talebimdir !

 

Grup Yorum'un Talepleri Talebimdir! 

Sanatçılara, şair ve yazarlara yönelik baskı, teslim alma, yıldırma politikaları ne ülkemizde ne de dünyada yeni. Ancak zindana atılan, 4 ayı aşkın bir süredir açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleri gibi, bu “kirli siyasete” direnen, “Başka bir dünya – Başka bir siyaset mümkün” diyen sanatçılar –sayıları az da olsa- her dönem ayakta kalmış ve ses çıkarmışlardır.

 

"Devlet bir suç örgütüdür" diyen Fikret Başkaya Yarın Hakim Karşısında

HOCALARIN HOCASI FİKRET BAŞKAYA YALNIZ DEĞİLDİR

Fikret Başkaya 2016’da yazdığı Asıl terör devlet terörüdür yazısından dolayı [i] yeniden yargılanıyor. Yeniden dedim zira hocam, arkadaşım Fikret Başkaya’nın hayatı yargılanmalarla, soruşturmalarla geçmiştir. Ama o “aydın” duruşundan- mücadelesinden taviz vermemiştir. 

O ceberut / kapitalist devlet kurmaylarını olduğu gibi kendini “aydın – entelektüel” sayan, isimlerinin başlarında Prof. gibi çeşitli ünvanlar olan iktidar uşaklarını da rahatsız etmiştir. 

Demirtaş'a ve özgürlük eşitlik idealiyle hapiste olan tutsaklara özgürlük

#FreeThemAll #FreeDemirtaş #FreeYüksekdağ
#Freeözgürlükeşitlikmücadelesindeesir düşentümsiyasitutsaklar 
...

POLİTİK MAHPUSLAR TAHLİYE BEKLİYOR
Demirtaş'a Özgürlük kampanyası başladı. Destekliyorum. Ve Sayın Selahattin Demirtaş'la birlikte özgürlük eşitlik idealiyle mücadele ederken tutuklanan tüm siyasi mahpuslara özgürlük diyorum. 

HAPİSHANELERDE “ARKASI YARIN” ADLI ROMANIMI OKUYABİLMEK İÇİN HUKUK SAVAŞI VERİLİYOR

İbretlik bir öykü. Önce hapishane idaresi, (halkın vergileriyle maaşları ödenen Kurum müdürü, 2. Kurum müdürü, iki üye öğretmen, bir psikolog ve bir de Sosyal çalışmacı. ) oy birliği ile kitabımın yasaklanmasına hükmetmiş. Sonra tutuklu bu karara itiraz etmiş. İstanbul Anadolu 1. İnfaz Hâkimliği hapishane idaresinin kararını doğru bulmuş. Bu kez tutuklu İstanbul - Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurmuş.

YOĞUN - YORGUN GÜNLERDE BİR DOSTUN MESAJI, TELEFONU MORAL VERİYOR! İzmir’den Antakya’ya Mahpus Karikatürleri Dolaşıyor…

Siz bakmayın duvardaki fotoğrafların sınırlılığına. Nerede olursak olalım, her koşulda, kimsenin elimizde almaya gücünün yetmediği iki şey: Düşlerimiz ve anılarımız! Bugün 8 Eylül 2012... Gözaltına alınışımın 7. yılı... Tutsaklığımın da! Ne yazık ki, yıldönümleri her zaman güzel günleri anmanın bir vesilesi olmuyor! Tutsaklığımın yedinci yılında da adalet ve özgürlük talebimi, taleplerimizi yükseltmeye... Umutlarımızı büyütmeye devam! Umutla, sevgiyle kalın...”

Sayfalar